Sani Bečirovič je bil najboljši strelec tekme s 17 točkami. Foto: MMC RTV SLO
Vladimer Boisa
Vladimer Boisa je dosegel 9 točk za Zadar. Foto: MMC RTV SLO
Radnički ni bil kos Olimpiji

Zadar je ob koncu srečanja strl odpor Heliosa (97:70).

Varovanci Jureta Zdovca so izgubili kar 21 žog, naredili številne napake, a Radnički ni bil dostojen tekmec. Zmaji so dosegli peto zmago v ligi NLB, ki jih pred torkovim gostovanjem v Zagrebu pri Cedeviti ohranja v vrhu lestvice.

Rutinska zmaga zeleno-belih
Matt Walsh
je s trojko Olimpijo popeljal v vodstvo (10:7), ki ga ni več izpustila iz rok. Prednost se je do konca uvodne četrtine povečala na 12 točk (31:19). Drugo četrtino so bolje začeli gostje, v 16. minuti je bilo le še 36:31, Zdovc pa je zahteval minuto odmora. Njegove varovance je to prebudilo, z boljšo obrambo so naredili delni izid 10:2 in na odmor odšli s prednostjo 46:34.

V 23. minuti je Jaka Klobučar s svojim prvim metom zadel trojko (53:39), a se žilavi gostje niso predali, s trojko in košem Arturja Urazmanova so se približali na šest točk (53:47). Po 30 minutah so zmaji vodili z 69:57, v zadnji četrtini je imel Radnički velike težave z osebnimi napakami, kar trije košarkarji so dobili peto osebno napako in razlika je ob koncu narasla na 20 točk.

Domžalčani popustili v zadnji četrtini
Helios, ki je sezono začel z dvema zmagama, je v Zadru doživel peti zaporedni poraz v Ligi NLB. Zadar je v prvih 20 minutah zadel 15 od 20 metov za dve točki in šest od desetih poskusov izza črte. Varovanci Zmaga Sagadina so na odmor odšli s sedmimi točkami naskoka (56:49), saj je imel tudi Helios dovolj razpoloženih igralcev.

V nadaljevanju sta ekipi več pozornosti posvetili obrambam. Helios je v 32. minuti zaostajal vsega šest točk (69:63), nato pa povsem popustil, kar so gostitelji izkoristili. Varovanci trenerja Zmaga Sagadina so v petih minutah naredili delni izid 18:1 (87:64) in tako zanesljivo zmagali. Pri gostiteljih je blestel Micah Downs s 15 točkami, Vladimer Boisa jih je dodal 9. Najboljši strelec pri gostih je bil Aleksej Laškevič (15 točk).

Liga NLB se bo nadaljevala že v torek, ko v dvorano Komunalnega centra prihaja zadnjeuvrščena ekipa Bosne.