Mike Batiste je takole dosegel dve od svojih 10 točk. Foto: EPA
Saša Kaun
Saša Kaun in soigralci so nadigrali Brose Basketse. Foto: EPA

Varovanci Željka Obradovića so bili pričakovano za razred boljši od "mravelj", ki so po treh četrtinah zaostajale za 28 točk, nato pa jim je le uspelo ublažiti poraz. Pri Grkih je bil s 13 točkami najučinkovitejši Romain Sato, medtem ko jih je pri domačinih Sean May zbral 23. Sašo Ožbolt je bil na parketu dobrih 14 minut, v katerih je dosegel le tri točke.

V isti skupini je moskovski CSKA podobno visoko (94:74) premagal Brose Basketse. Pri zmagovalcih je bil z 19 točkami najučinkovitejši Nenad Krstić.

Boleč poraz za Vujačićev Anadolu
Bolj napeto je bilo v Carigradu, kjer je Spirou Charleroi z 80:79 presenetil domači Anadolu Efes. Mož odločitve je bil Justin Hamilton, ki je po izenačenju na 76 v zadnjih 11 sekundah dosegel štiri zaporedne točke - koš in prosta meta za 80:76. Izid tekme je sekundo pred koncem postavil Tarence Kinsey s trojko. Za domače je Saša Vujačić v 31 minutah dosegel 12 točk ob metu iz igre 4/14.

Unicaja po podaljšku strla Žalgiris
Že v torek je Unicaja Malaga po podaljšku s 85:78 premagala Žalgiris. Najzaslužnejša za uspeh Unicaje sta bila Joel Freeland in Kristaps Valters, ki sta skupaj dosegla 41 točk, od tega 15 od 18 v podaljšku.

EVROLIGA (M), 2. krog
SKUPINA A

CAJA LABORAL - CANTU
81:69 (26:27, 18:17, 17:15, 20:10)
Teletović 22, Bjelica 17, Heurtel 11; Micov 14, Ščekić 13, Šermadini 11.

* 85:78 (22:19, 8:20, 19:13, 18:15)
Freeland 21, Valters 20; Weems 21, Popović 18.
* - po podaljšku

CSKA MOSKVA - BROSE BASKETS
94:74 (24:14, 23:16, 24:22, 23:22)
Krstić 19, Voroncevič 13; Pleiss 17.
ZAGREB - PANATHINAIKOS
62:81 (14:24, 8:21, 11:16, 29:20)
May 23, Mulaomerović 15 ... Ožbolt 3 v 14 minutah; Sato 13, Smith in Calathes po 12.

79:80 (15:24, 17:14, 24:22, 23:20)
Iljasova 21, Kinsey 14, Vujačić 12 (iz igre 4/14) v 31 minutah; Green 18, Mallet 14.