Jure Lalić je bil najboljši strelec tekme s 17 točkami. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Matjaž Smodiš
Matjaž Smodiš je prispeval 12 točk, v zadnjem napadu pa mu ni uspelo zaustaviti Wrighta. Foto: Aleš Fevžer
Cedevita v zadnji sekundi ugnala Krko

Krka je doživela tretji zaporedni poraz, tako da se dva kroga pred koncem še ni povsem otresla skrbi okoli izpada iz Lige Aba. V nedeljo bodo gostovali pri vodilni ekipi Igokei, v zadnjem krogu pa bodo gostili MZT iz Skopja.

Krka vodila večji del tekme
Cedevita, ki je v letošnji sezoni zamenjala že dva trenerja - predčasno sta odšla Božidar Maljković in Aco Petrović -, je začela precej bolje (0:6). Novomeščani so se hitro zbrali, Domen Lorbek in Jure Lalić sta poskrbela za vodstvo s 15:13 po uvodni četrtini.
Zelo dobro je igral tudi veteran Matjaž Smodiš, ki je zadel trojko za 27:22. Na odmor so gostitelji odšli s prednostjo štirih točk (31:27).
Tudi na začetku drugega polčasa je bila Krka boljša, Lalić je z dvema prostima metoma povišal na 42:34. Pri Zagrebčanih se je razigral Marino Baždarić, ki je držal priključek, po 30 minutah je bilo 51:49.
Baždarić in Wright junaka končnice
V 37. minuti je Smodiš zadel izza črte (58:52), vendar nato Krka dve minuti ni dosegla niti točke. Predrag Šuput je zadel trojko, Baždarić pa je zadel za vodstvo Cedevite (58:59). Smodiš je bil natančen na drugi strani, Wright in Jakov Vladović sta zadela proste mete, zadnji napad pa je pripadel Cedeviti, ki je deset sekund pred koncem zaostajala za točko. Smodiš je skušal pokriti hitrega Wrighta, ki je švignil mimo njega. Pomoči ni bilo in osem desetink pred koncem so gostje vodili za točko. Obupan poskus Krke s podajo pod koš ob sireni ni uspel.