Dino Murić je bil najboljši strelec tekme z 21 točkami. Njegovi soigralci so odpovedali na celi črti. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Alen Omić
Alen Omić je prispeval 17 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Domen Lorbek
Domen Lorbek je bil junak v Splitu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Zeleno-beli so odigrali eno najslabših tekem v letošnji sezoni. Madžari, ki so imeli le pet zmag, so se dobesedno poigravali, na trenutke so ponižali Olimpijo z lahkimi koši in domiselnimi akcijami.

Odličen začetek gostiteljev
Gostitelji so odlično začeli ob glasni podpori 1.200 navijačev. Sead Šehović je nanizal pet točk zapored za vodstvo z 9:2. Črnogorec je zadel trojko v 7. minuti za 20:8. Sasu Salin je bil natančen izza črte, Dražen Bubnić pa je znižal na 25:17.
Tudi v drugi četrtini se slika na parketu ni spremenila. Razigral se je Balazs Simon, v 16. minuti je bilo že 36:21. Ljubljančanom met nikakor ni stekel, Marton Bader pa je zadel ob sireni za 44:31.
Tudi v drugem polčasu slaba igra
Odmor ni pomagal slovenskim pokalnim prvakom. Madžari so s serijo 13:2 povedli z 62:41, neustavljiva sta bila Šehović in Bader, razigran je bil tudi Anos Horvath. Jaka Blažič je na začetku zadnje četrtine znižal na 62:47, a je Horvath zadel dve trojki za neverjetnih 72:49 v 34. minuti. Zadnje minute so bile le še formalnost.

Katastrofalna predstava Prepeliča
Union Olimpija je zadela vsega tri trojke iz 19 poskusov, zgrešila osem prostih metov, glavna aduta Klemen Prepelič (0/4 za dve, 0/5 za tri) in Blažič (2/7 za dve) pa sta skupaj dosegla osem točk in iz igre skupaj metala katastrofalnih 2:17.
Filipovski: Pripravili smo se maksimalno resno
"Na tekmo smo se dobro in maksimalno resno pripravili, a na parketu nismo pokazali prav nič. Mlada ekipa se po slavju po pokalu ni znala postaviti na realna tla. Čestitke domačinom za predstavo, saj so zasluženo visoko slavili," je dejal trener Sašo Filipovski.
Le še teoretične možnosti za preboj med peterico
Pet krogov pred koncem rednega dela ima Union Olimpija le še teoretične možnosti za uvrstitev med prvih pet moštev. Razpored tekem ni ugoden. V prihodnjem krogu bo gostovala v Beogradu pri Partizanu, nato v Stožice prihaja Krka, v zadnjih treh krogih pa sta na sporedu še dve gostovanji pri Ciboni in Budućnosti ter domača tekma s Širokim Brijegom.

Krka z delnim izidom 13:0 do zmage v Splitu
Košarkarji Krke so pod vodstvom novega trenerja Gašperja Potočnika dosegli deveto zmago v Ligi ABA in tako prekinili niz treh porazov, dveh v regionalni ligi in bolečega v polfinalu Pokala Spar, ki je Aleksandra Sekulića stal trenerskega mesta.

Novomeščani so bili prepričljivo boljši od Splita (61:71), ki je imel precej omejen igralski kader. Povsem drugače kot Krka, ki je po daljšem času nastopila v popolni zasedbi in izkoristila daljšo klop. Že v prvem polčasu, ki ga je Krka dobila s 36:26, se je med strelce vpisalo osem igralcev, do konca tekme pa devet.

Znova je izstopal Domen Lorbek, ki je dosegel 25 točk ob metu 5/7 za dve točki, 2/3 izza črte in 9/9 s črte prostih metov. Imel je še tri skoke, dve podaji in ukradeni žogi, nad njim pa so tekmeci naredili osem osebnih napak. Skupno je to naneslo statistični indeks 34.

V drugem polčasu je Split povedel s 50:49, vendar je Krka z delnim izidom 13:0 znova prevzela pobudo in prišla do zanesljive zmage.