Marko Banić se je na trenutke prav divje bojeval z Dirkom Nowitzkim, ki pa je vseeno vneto polnil koš. Foto: Reuters
Thodoris Papaloukas
Theo Papaloukas je odlično vodil grško reprezentanco do zmage. Foto: Reuters

Slednji je proti gostiteljem turnirja klonil visoko z 88:63. Grki so slovenske krvnike v četrtfinalu dokončno zlomili v drugem polčasu, ko ni igral prvi njihov zvezdnik Carlos Arroyo.

Portoričane zdaj čaka obračun za tretje mesto, ki še edino iz predolimpijskega kvalifikacijskega turnirja vodi v Peking. Nasprotnik bodo Nemci, ki so proti Hrvaški klonili s 70:76.

Ekipa Dirka Bauermanna je zaostajala večino tekme, a se pod taktirko navdahnjenega prvega zvezdnika Dirka Nowitzkega (30 točk) v vodstvo prebili tik pred koncem tretje četrtine. Varovanci Jasmina Repeše so si ključno prednost zagotovili po trojki Davorja Kusa tri minute in pol pred koncem, ko je bilo 63:53. Kljub napetemu koncu se Nemcem na manj kot dve točki (69:67) ni več uspelo približati.

NEMČIJA - PORTORIKO
Finalna tekma ne bo odigrana, saj ne odloča o ničemer. V Peking potujejo prve 3 reprezentance. Na OI so že Kitajska, Španija, Angola, ZDA, Argentina, Iran, Rusija, Litva in Avstralija.