Organizator igre Davor Kus je bil ob nekdanjemu igralcu Krke Bennetu Davisonu z 18 točkami najboljši strelec Cibone. Foto: www.adriaticbasket.com

Kriza Uniona Olimpije se poglablja. Ljubljančani so na gostovanju pri Ciboni dosegli prvi koš na srečanju, to pa je bilo tudi edino njihovo vodstvo. Zagrebčani so spet slabo obrambo zmajev razbijali s trojkami, ki so jih metali 50-odstotno (12:24). Če dodamo še 15 izgubljenih žog in slab met izza črte (4:15), je bil poraz neizbežen.

Geoplin Slovan ostaja pri vrhu
"Plinarji" so na Kodeljevu z 89:81 premagali Zadar, čeprav ob polčasu ni kazalo na njihovo slavje. Zaostanek petih točk so varovanci trenerja Aleša Pipana do konca tretje četrtine pretvorili v vodstvo 66:62, mirno končnico pa so si zagotovili z delnim izidom 18:1 na začetku zadnjih desetih minut. Z 22 točkami se je izkazal Goran Dragič (met za tri 3:5), Miha Zupan pa je 13 točkam dodal še 9 skokov.

Helios skoraj zapravil 17 točk naskoka
Prvič v šestih tekmah so dvignjenih glav z igrišča odšli Domžalčani, ki so z 88:78 odpravili Bosno. To je njihova prva zmaga v tem tekmovanju po več kot pol leta. Helios je vodil večji del srečanja, največ na začetku drugega polčasa, ko je bilo 57:41. Sarajevčani se niso predali in v 37. minuti izenačili na 71, toda s koši Želja Zagorca, Domena Lorbka in zabijanjem Alekseja Laškeviča so gostitelji tekmo varno pripeljali do konca.