Razburljiva tekma je bila v zagrebškemu domu Dražena Petrovića vseskozi izenačena, na koncu pa je usodo varovancev Zmaga Sagadina zapečatil Reggie Freeman z zadetima prostima metoma. Uspeh kluba iz beograjskega predmestja je toliko večji, saj so pred dvema dnevoma zamenjali trenerja. Tragični junak tekme je bil Igor Rakočević, ki je dosegel 38 točk, a v ključnih trenutkih prvega podaljška zgrešil prosta meta.

Reflex je začel odlično in po štirih minutah vodil že z 11:0. Vodstva nato vso prvo četrtino ni izpustil iz rok. Varovanci Sagadina so vrnili z enako meru v začetku drugega dela, ko so povedli z 31:27 in prisilili gostujočega trenerja Djokića, da je vzel minuto odmora. Zvezda je nato ob izjemnem metu za tri točke (78-odstoten) ob polčasu vodila za šest točk.

Po izenačeni tretji četrtini so košarkarji Reflexa s trojko Popovića v 40. minuti tekme povedli s 85:82, a je tudi Goran Jeretin zadel izza črte in izenačil. Igralec Reflexa Ffriend je nato 8 sekund pred koncem pri izidu 89:89 zgrešil dva prosta meta, v nasprotnem napadu pa je Koprivica po podaji Rakočevića pod košem zgrešil "zicer".

V podaljšku sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, a ob koncu dodatnih petih minut je bilo ob številnih napakah na obeh straneh znova 99:99, tudi po "zaslugi" sicer odličnega Rakočevića, ki je malo pred koncem podaljška zgrešil dva prosta meta. Igralci iz beograjskega predmestja so nato minuto in pol pred koncem drugega podaljška povedli s 108:102 in videti je bilo, da je tekme za rdeče-črne konec. Toda dve trojki Milana Dozeta in "zvezdaši" so se dobrih deset sekund pred iztekom približali na 111:110. Nato je dva prosta meta za 113:110 zadel Reggie Freeman, Dozet pa ne trojke za še tretji podaljšek.