Na klopi Slovana je prvo zmago pred domačimi gledalci dočakal Jure Zdovc.
Marino Baždarić je v Šibeniku dosegel 22 točk.

Sicer pa je v velikem derbiju košarkarske Jadranske lige Cibona pred domačimi gledalci ugnala Crveno zvezdo s 75:72. Tekmo preobratov so bolje začeli volkovi, ki so v 2. četrtini povedli s 33:23, a so varovanci Zmaga Sagadina odgovorili z delnim izidom 14:0. V drugem delu se je zgodba iz prvega ponovila in v zadnji četrtini so Zagrebčani vodili s 65:53, le minuto pred koncem pa je bilo 73:72. Zmago domačih je potrdil Vladimir Krstič z dvema zadetima prostima metoma.

Slovanu druga zmaga letos
V Mariboru je Geoplin Slovan dosegel drugo zmago v sezoni. Tokratna žrtev je bil lanski prvak lige Zadar, ki je sicer dobro začel srečanje in v štajerski prestolnici povedel z 12:5. Po minuti odmora so varovanci Jureta Zdovca zaigrali bolje in spreobrnili potek igre. V drugi četrtini so tako vodili s 39:29. Prednost so rdeči držali vse do konca tekme, ko so se Dalmatinci približali le na dve točki zaostanka (64:62). Takrat je na sceno stopil Oliver, ki je s sedmimi točkami zapored odločil zmagovalca.

Helios ostal praznih rok tudi pred domačim občinstvo
Novinci v jadranski ligi košarkarji Heliosa so ostali praznih rok tudi na srečanju proti Zagrebu. Domači so sicer uspešno začeli tekmo in povedli z devetimi točkami razlike, a so se Hrvati pobrali in izenačili do konca polčasa. V drugi četrtini se je nadaljevala izenačena igra, v tretjem delu igre pa so Zagrebčani stopnjevali ritem igre in dobili to obdobje s 13:25. Do konca tekme so brez večjih težav obdržali vodstvo. Na koncu so poskrbeli tudi za nekaj atraktivnih potez.

Polovičen uspeh v Dalmaciji
V Šibeniku je gostovala Union Olimpija in dosegla še četrto zmago zapored na začetku nove sezone. Tokrat se je izkazal predvsem Marino Baždarić, ki je dosegel štiri trojke in je povlekel ljubljansko barko v težkih trenutkih ob koncu tekme. Na hrvaškem reprezentantu so igralci Šibenke storili kar sedem osebnih napak.

V nasprotju z Ljubljančani se Laščani niso tako dobro znašli v Dalmaciji. Že začetek srečanja je nakazal, da to ni njihov večer, saj so gostitelji v 8. minuti povedli s 21:4. V drugi četrtini so se pivovarji pobrali in so ob polčasu celo vodili. V drugem polčasu pa sta na sceno stopila Rančić in Ukić. Predvsem prvi je s serijo trojk pokopal vse upe Laščanov na uspeh.