Jure Lalić je bil znova najboljši strelec Krke. Foto: Krka/Drago Perko/kosarka.si
Krka izgubila proti Sutjeski

Gostje iz Črne gore so že v prvi četrtini prevzeli pobudo in si v prvem delu priigrali že dvomestno razliko. Tudi v tretji četrtini so zadržali vodstvo, tako da je bil pred zadnjimi desetimi minutami zaostanek gostiteljev 11. Toda v dobrih šestih minutah zadnje četrtine so Novomeščani naredili serijo 11:0 in po dveh zadetih prostih metih Žige Dimca je bil izid poravnan na 53. Delni izid Krke je s trojko nadaljeval Dušan Katnić in po preobratu so slovenski pokalni prvaki povedli za tri.

Do konca so bile še dobre tri minute in naslednje tri minute domači vrsti ni uspelo zadeti. Le ob koncu je Mirko Mulalić dal koš in omilil poraz. V zadnjih treh minutah so gostje naredili serijo 11:0, ki je košarkarji Krke niso uspeli prekiniti predvsem zaradi slabe igre in rešitev v napadu. Najboljši strelec tekme je bil Jure Lalić, ki je dal 14 točk, dvomestno število, 10, pa jih je dal le še Matej Rojc.

Šentjurčani so v petek s 76:63 premagali Metalac, Olimpija pa v nedeljo gostuje pri evroligaški Cedeviti. Zagrebčani so sicer v odlični formi, saj imajo podprvaki Lige ABA že tri zmage v Evroligi, v petek pa so premagali tudi močno Laboral Kutxo.