Sašo Ožbolt, ki v sredo proti CSKA-ju ni uspel zadeti, je že v prvi četrtini dosegel 16 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ni razlogov za skrbi: Jure Zdovc lahko mirno pričakuje sredino tekmo Evrolige proti Valencii. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Neverjeten večer Uniona Olimpije

V uvodni četrtini je Olimpija zadela osem trojk iz desetih poskusov. Sašo Ožbolt je prispeval 5 trojk in bil na koncu brez zgrešenega meta z 20 točkami prvi strelec tekme 7. kroga Lige NLB. Razlika je hitro narasla na plus 14 (29:15), ob polčasu je bilo že 67:37.

Trener Jure Zdovc je pred pomembno tekmo Evrolige proti Valencii lahko spočil ključne igralce, prav vsak rezervist, ki je prišel na parket, pa je dobro zadeval. Finski organizator igre Sasu Salin je zbral 14 točk.

V drugem polčasu se je razlika celo približala 40 točkam. Tisoč gledalcev je že v 36. minuti zaploskal Olimpijini stotici, prvi v tej sezoni. Na koncu je bil met Uniona Olimpije za tri točke 15/26, za dve točki 24/37.

Kazalo je na popoln slovenski večer, saj je Krka v prvem polčasu proti Radničkem vodila s 26:37. Toda naslednjih 10 točk so dosegli gostitelji in sledile so izenačene minute. Krka je v tretji četrtini povedla s 51:57, toda tekmecu dovolila, da je med 25. in 29. minuto naredil delni izid 15:2. Po prostem metu (zadel je le enega od dveh) Dragiše Drobnjaka so slovenski prvaki še zadnjič vodili v 38. minuti (79:80), nato pa sta jih pokopala trojka Predraga Miletića in še koš Stevena Markovića.

Košarkarji Krke so bili v odločilnih trenutkih premalo zbrani s črte prostih metov, saj sta poleg Drobnjega zgrešila tudi Dušan Djordjević in Smiljan Pavič. S tem so zapravili lepo priložnost, da se s četrto zaporedno zmago utrdijo med vodilnimi ekipami Lige NLB. Branilec naslova Partizan se z gostovanja na Češkem proti Nymburku vrača s porazom 73:69.