Jotam Halperin je dosegel 26 točk. Foto: RTV SLO
Sašo Filipovski in Zmago Sagadin
Sašo Filipovski in Zmago Sagadin sta bila zadovoljna s predstavo svojih varovancev. Foto: RTV SLO

Pod košema je prevladoval DeMarco Johnson, ki je zapored dosegel kar 10 od 12 uvodnih Olimpijinih točk za 12:6. Zeleno-beli so z dobro obrambo še povečali prednost, ob odmoru je bilo 50:32. Tudi v drugem delu gostje niso našli prave igre, v 26. minuti je bilo ob košu Manučarja Markoišvilija že 66:41. Gostitelji so v zadnjih minutah tekmo rutinirano pripeljali do konca.

Široki je nastopil z novima okrepitvama Andrejem Bennetom Lawsom in Keithom Beanom ter brez enega od nosilcev igre Bosisa Džidića. Tekma je bila odigrana med tednom zaradi zasedenosti dvorane Tivoli ta konec tedna.

Zmajem še vedno slabo kaže
Tudi po zmagi nad neposrednim tekmecem za uvrstitev med osem najboljših ostajajo možnosti zmajev minimalne. Tudi zmage v zadnjih petih tekmah proti Geoplinu Slovanu, Heliosu, Partizanu, Zagrebu in Bosni jim ne zagotavljajo mesta med prvo osmerico, ki se bo od 20. do 23. aprila merila za peti naslov prvaka Jadranske lige.

"Gostje niso bili v popolni postavi, manjkal je Džidić, pa tudi Vranković ni bil najbolj razpoložen za igro. Široki je dobro moštvo, osvojili so bosanski pokal, nismo ga podcenjevali, smo pa bili za razred boljši," je po tekmi dejal trener Uniona Olimpije Zmago Sagadin.