Dušan Vujošević se vedno burno odzove na sodniške odločitve. Foto: EPA
Davor Kus
Davor Kus je trojke metal 5/6, kot vedno pa je bil zanesljiv tudi s črte prostih metov (13/14). Foto: RTV SLO/T. G.

V 16. minuti pri izidu 29:28 je izgubil živce domači trener Dušan Vujošević. Sodnike je najprej napadel verbalno, nato pa enega od njih celo potegnil za majico. Ker je že v prvi četrtini dobil tehnično napako, je bil izključen.

Jubilej pa tak ...
Nadaljnje obračunavanje s Slovencema Lovšinom in Kolarjem (sodil je še Turek Ankarali) so preprečili predsednik Partizana Predrag Danilović in predstavniki kluba, ki so srboritega trenerja odpeljali v slačilnico. Vujošević je vodil 500. tekmo na klopi črno-belih. Zavrelo je tudi med gledalci. Na parket je padlo nekaj petard, sodniki pa so ob vzklikih "ustaši, ustaši" pobegnili s parketa. Po nekaj minutah se je tekma nadaljevala. Zanimivo, da košarkarji Cibone niso odšli v slačilnice.

Kusovih 20 točk v drugi četrtini
Srečanje so bolje začeli Beograjčani, ki so povedli s 17:2. Hrvati so se vrnili na krilih izjemnega Davorja Kusa. Branilec je 20 od svojih 32 točk dosegel v drugi četrtini in Cibono popeljal v vodstvo 31:36. Tekma je bila izenačena do začetka zadnje četrtine, nato pa je Partizan po zaslugi Nikole Pekovića (18) in Novice Veličkovića dosegel odločilno prednost.

PARTIZAN - CIBONA 82:71 (20:11, 20:29, 21:16, 21:15)
Peković 18, Veličković 15; Kus 32, Warren 7.