Jure Zdovc najbrž spet nekoliko lažje diha. Foto: MMC RTV SLO
Vlado Ilievski
Vlado Ilievski se po dolgotrajni sanaciji poškodbe uspešno vrača. Tokrat je dosegel 12 točk v 19 minutah. Začel je v prvi peterki. Foto: MMC RTV SLO

Že po prvi četrtini je bilo +16 (27:11), zmaji pa so najvišjo razliko dosegli ravno ob koncu srečanja, ko je Edin Bavčić po protinapadu zadel za +41. Tekmeca so močno prekosili tako v metu za 2 (18/28; 14/31) kot za tri točke (12/26; 3/16), pa tudi pri skoku (30; 16) in podajah (16; 5). To je sploh prvič, da je slovenski prvak klub iz Železnika v isti sezoni premagal tako na svojem kot gostujočem igrišču.

Po treh porazih v zadnjih šestih krogih in vsak dan slabšem klubskem vzdušju (mimogrede, redna skupščina kluba z razrešitvijo in imenovanjem novih članov upravnega in nadzornega odbora bo na sporedu v petek) je visoka zmaga pravi obliž za igralce ter trenerja Jureta Zdovca, ki ni mogel računati na obolelega Matta Walsha.

Prvi strelec tekme je bil Sašo Ožbolt, izkazala sta se tudi povratnik Vlado Ilievski in mladi Pawel Kikowski. Na Kodeljevem je bil vstop prost (le 300 gledalcev), Tivoli je bil zaseden.

Helios bo peto zmago v ligi lovil jutri od 19.00 na zahtevnem gostovanju pri Hemofarmu.