Gabriel Magalhaes je odločil londonski derbi med Tottenhamom in Arsenalom. Foto: Reuters

Ta je po dobri uri igre, natančneje v 64. minuti, visoko skočil v kazenskem prostoru in predložek Bukaya Sake iz kota z glavo pospravil pod prečko. Obe ekipi sta si na tekmi priigrali kar nekaj lepih priložnosti. Prvo je za gostitelje že v 6. minuti zapravil Dejan Kuluševski, ko mu je vratar David Raya ubranil nevaren poskus v spodnji levi kot.

Takole je Gabriel z nebeškim skokom po predložku iz kota dosegel edini zadetek na tekmi. Foto: Reuters

V 18. minuti je na drugi strani z glavo nevarno poskusil Kai Havertz, Guglielmo Vicario je poskus ubranil s sijajno obrambo. Že nekaj trenutkov pozneje so topničarji zahtevali najstrožjo kazen, ko je v kazenskem prostoru z roko domnevno igral Christian Romero, a je glavni sodnik Jarred Gillett le zamahnil z roko.

V prvem delu je bilo vroče še v 27. minuti, ko je Tottenhamov napadalec Dominic Solanke iz neposredne bližine po natančni podaji žogo poslal mimo leve vratnice. Navijači Tottenhama so sicer pričakovali, da bo Gillett v 37. minuti izključil Jurriena Timberja, ko si je ogledal posnetek VAR, vendar je gostujoči branilec tekmo lahko nadaljeval zgolj z rumenim opozorilom.

V drugem polčasu so gostitelji iskali izenačujoči zadetek, a nikakor jim ni uspelo predreti Arsenalove obrambe. Če pa jim je že uspelo zapretiti iz polpriložnosti, je bil vselej na mestu Raya.

To je bila druga zaporedna zmaga Arsenala nad Tottenhamom, proti kateremu poraza ne pozna vse od 12. maja 2022, ko so bili njihovi mestni tekmeci boljši s 3:0.