Theo Walcott in Cesc Fabregas sta skupaj dosegla po štiri zadetke. Foto: Reuters
Lionel Messi in Carles Puyol
Lionel Messi in Carles Puyol sta lahko zadovoljna tudi s točko. Foto: Reuters
Fabio Santos je načel Stuttgart.
Fabio Santos je s tem strelom načel Stuttgart. Foto: EPA
Wayne Rooney in Carlos Tevez
Wayne Rooney je po poškodbi, ki jo je staknil avgusta, v vse boljši formi. Foto: Reuters
Dejan Stanković in Walter Samuel
Dejan Stanković in Walter Samuel se veselita dragocenih treh točk v neugodni Moskvi. Foto: EPA
Frederic Kanoute
Frederic Kanoute se je za zadetek zahvalil višjim silam. Foto: Reuters

Topničarji so na svojem Emiratesu prikazali fantastično uro nogometa, saj so že do 55. minute češkemu prvoligašu nasuli šest zadetkov. Gledalci so videli neverjetne kombinacije, presenečeni so bili tudi Čehi, ki na trenutke sploh niso vedeli, kje je žoga. Ko je Theo Walcott s svojim drugim zadetkom povišal na 6:0, je statistika kazala zastrašujoč podatek: sedem strelov v okvir vrat, šest zadetkov.

Na drugi tekmi skupine H je Sevilla doma proti Steaui že po 17. minutah vodila z 2:0, a je na koncu komaj odnesla vse tri točke. Španski predstavnik je tako obdržal sijajno statistiko v Evropi na domači zelenici, saj je na zadnjih 37 tekmah doma izgubil le enkrat.

Na Ibroxu manjkali le zadetki
Derbi večera v skupini E med Glasgow Rangersi in Barcelono se je končal brez golov. Katalonci so bili na Ibrox Parku precej boljši nasprotnik, kar zgovorno kaže tudi statistika. Posest žoge: 68:32 in streli proti vratom: 17:3. Barca je izrazito prevladovala v 1. polčasu, ko je veselje Ronaldinhu po poskusu s prostega strela preprečila prečka, njegov izstrelek z 10 metrov pa je ustavila roka branilca Huttona. Avstrijski sodnik Konrad Plautz ni piskal ničesar. V drugem polčasu je ob najlepši priložnosti Thierry Henry s petih metrov žogo z glavo poslal čez vrata. Na drugi strani je bil Daniel Cousin za prebujene Rangerse najbližje golu v 80. minuti, ko je njegov volej zletel mimo vratnice.

Lyon še upa na napredovanje
V drugi tekmi skupine je Lyon v gosteh ugnal Stuttgart z 2:0 in tako ohranil možnosti za drugi del, medtem ko so Nemci tako rekoč že odpisani. Oba gola sta padla po odmoru. Najprej je bil uspešen Fabio Santos (56.), v 79. minuti pa je lepo akcijo Kaderja Keite in Sidneyja Govouja z bližine zaključil Karim Benzema.

Vragi na prvih 11 tekmah 9 golov, na zadnjih treh pa 12
Angleški večer je dopolnil Manchester United, ki je v Kijevu ugnal Dinamo s 4:2. Rdeči vragi so na prvih 11 tekmah v sezoni v vseh tekmovanjih dosegli skupaj le devet zadetkov, na zadnjih treh pa se jim je odprlo, saj so na vsaki dosegli po štiri zadetke. Tokrat je blestel kapetan Ryan Giggs, ki je dvakrat natančno podal, z glavo sta zadetka dosegla Rio Ferdinand in Cristiano Ronaldo. V dobri formi je tudi Wayne Rooney, ki se je med strelce vpisal že na šesti zaporedni tekmi. Tokrat je pri podaji Wesa Browna žogo le potisnil v mrežo. Ukrajinci so sicer imeli nekaj priložnosti, pri zaostanku 1:3 jih je spodrezala sporna sodniška odločitev, saj naj bi Goran Gavrančić z roko igral zunaj kazenskega prostora, a je posnetek pokazal drugače.

Cska v težkem položaju
Inter je v Moskvi premagal Cska z 2:1. V ruski prestolnici so bolje začeli domači, ki so povedli v 32. minuti, ko je Brazilec Jo lepo zadel z roba kazenskega prostora. Italijani so v nadaljevanju preobrnili izid. Hernan Crespo je izenačil, njegov argentinski rojak Walter Samuel pa je v 80. minuti dosegel zmagoviti gol z glavo. Samuel je imel pri golu nemalo sreče, saj je žoga pred ruskim vratarjem Veniaminom Mandrikinom spremenila smer in končala v mreži. Cska tako nadaljuje izvajanje slabih predstav v Ligi prvakov. Brez zmage so ostali že na 6. tekmi zaporedoma.

V najslabši predstavi večera sta se PSV in Fenerbahče razšla brez zadetkov. Bolj zadovoljni so lahko Turki, ki so ubranili 2. mesto, čeprav so od 64. minute igrali brez pordelega Deivida.