Robin van Persie je na Emiratesu zadel za izenačenje na 1:1. Na zadnjih tekmah je bil v izvrstni formi, saj je na 11 srečanjih dosegel 13 zadetkov. Foto: Reuters

Topničarji so na Wembleyju z 1:2 izgubili proti Birminghamu, nizozemski napadalec pa je v 39. minuti dosegel edini zadetek za Arsenal na tej tekmi. Igrišče je zapustil v 69. minuti, ko ga je zamenjal Nicklas Bendtner. Podrobnejši pregledi so pokazali, da bo moral van Persie počivati vsaj tri tedne. Nizozemec je na prvi tekmi proti Barceloni ob zmagi svojega moštva z 2:1 zadel za izenačenje na 1:1.

Spodbudnejše za trenerja Arsenala Arsena Wengerja so novice o Cescu Fabregasu. Možnosti za njegov nastop so, saj po poškodbi kite v podkolenskem zgibu prejšnji teden dobro napreduje. Na sredini tekmi proti Stoke Cityju si je gleženj poškodoval tudi Theo Walcott in tudi on bo prihodnji torek v Barceloni gotovo manjkal.