Mitja Brulc je dosegel že 10. prvenstveni gol. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Zoran Pavlovič in Marcos Tavares sta bila tokrat na nasprotni strani. Daljši konec je potegnil Brazilec. Foto: EPA
Olimpija še vedno brez spomladanske zmage
Mariborčani vendarle premagali odpisane
Brulc junak v Domžalah

Koprčani so edini zadetek na slabi tekmi v Domžalah, kjer se je zbralo vsega 200 gledalcev, dosegli v 28. minuti, ko je po predložku Mirana Pavlina s prostega strela z leve strani mojstrsko zadel Mitja Brulc. Novomeščan, ki je bil s hrbtom obrnjen proti vratom Nejca Vidmarja, je gol dosegel z glavo. Zmaga Primorcev bi bila lahko še višja. Veselje Daretu Vršiču je preprečila vratnica, medtem ko je ob strelu Andraža Strune odlično posredoval Vidmar. Domžalčani so pokazali bore malo, saj so v okvir vrat Ermina Hasiča sprožili vsega en strel, medtem ko Primorci kar 9. Koper je v Domžalah zmagal prvič po avgustu 2003.

Mezga dvakratni strelec v Ljudskem vrtu
Državni prvaki bi srečanje v svojo korist lahko odločili že v 1. polčasu, a je goste reševal vratar Gregor Fink. Nemočen je bil le v 17. minuit, ko ga je s prostega strela z desne strani premagal Marcos Tavares. Ptujčani so v 29. minuti ubili dve muhi na en mah. Suad Filekovič je v kazenskem prostoru zrušil Abdulaa Razaka Ekpokija, s čimer si je prislužil rdeči karton, hkrati pa je bila dosojena še enajstmetrovka, ki jo je izkoristil Zoran Pavlovič.

Kljub izključitvi so bili Mariborčani nevarnejši. Vodstvo so povišali v 70. minuti, ko je Dejan Mezga odbito žogo z glavo pospravil v mrežo. Malo kasneje je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Matjaž Lunder, tako da so bile moči na igrišču izenačene. V 83. minuti je Dravi uspelo izenačiti, potem ko je predložek Pavloviča z leve strani ob medli domači obrambi v mrežo pospravil Ivan Filipovč. A veselje gostov je bilo kratkotrajno, saj je že v naslednjem napadu naveza Dejan Školnik-Mezga poskrbela za domačo zmago.

Spomladanska suša Olimpije se nadaljuje
Olimpija je tudi na tretji spomladanski tekmi ostala brez zmage. Še več, na domačem igrišču je s 3:1 doživela boleč poraz proti Celju. Zeleno-bele je v vodstvo popeljal Rok Roj, ki je v 14. minuti zadel s prostega strela z okoli 30 metrov. Gostje so hitro izenačili - po kotu je žogo v mrežo pospravil Milan Andjelković.

V 55. minuti je naveza Rajko Rep - Roman Bezjak poskrbela za vodstvo Celjanov, usodo zmajev pa je v 71. minuti zapečatil Saša Bakarič. Olimpija do konca ni imela pravih idej, kako prebiti gostujočo obrambo.

Interblock presenetil Velenjčane
Mladi Ljubljančani so v gosteh zasenčili favoriziran Rudar (2:1). Interblock je v vodstvo popeljal Josip Iličič, ki se je v 4. minuti odločil za strel z roba kazenskega prostora in za vratnico matiral Bobana Savića, ki bi lahko posredoval bolje. Domači so v 43. minuti ostali brez Aleša Jeseničnika, saj mu je po igranju z roko Damir Skomina pokazal rdeči karton. Malo kasneje je Robert Berič povišal na 2:0, potem ko je na robu kazenskega prostora izigral Boštjana Jelečeviča ter Saviča, nato pa poslal žogo v prazno mrežo. Velenjčani so se v nadaljevanju prebudili, a več kot častni zadetek, ki ga je dosegel Denis Grbič, jim ni uspelo.