Hrvat Dario Zahora je na zadnjih štirih tekmah dosegel kar 8 zadetkov. Foto: MMC RTV SLO
Novogoričani od 1:2 do 3:2
Serija Interblocka se nadaljuje
Celjani napolnili mrežo Primorja
Na derbiju vodilnih delitev točk

Derbi vodilnih v Lendavi med Mariborom in Nafto se je končal brez zmagovalca, tako da razlika ostaja 5 točk. Po novih zmagah sta se MIK CM Celje in Interblock približala le na šest oziroma osem točk zaostanka. Vse nižje tonejo prvaki iz Domžal. Njihov zaostanek je že dvoštevilčen.

DOMŽALE : HIT GORICA 2:3
Najboljšo nogometno predstavo v tem kolu je ponudil ta par. Pet golov zasoljenih s kančkom drame. Domžalčani tonejo vse globje. To je njihov četrti zaporedni prvenstveni poraz. Dolgo časa je sicer kazalo, da se bodo stvari odvile v prid prvakom, toda pri izidi 2:1 za Domžale je trener Gorice storil zmagovito potezo. Ožjega branilca je zamenjal z napadalcem, kar je povzročilo zmedo v domačih vrstah. V samo dveh minutah so Goričani dosegli dva gola in povsem spreobrnili tekmo.

NAFTA : MARIBOR 1:1
Derbi vodilnih dveh moštev sta odločila dva avtogola in vsi so bili zadovoljni. Nafta je tudi po obisku Maribora na domačih tleh ostala neporažena, še naprej pa traja tudi serija mariborske neporaženosti. V prvenstvu vijoličasti zdaj niso izgubili že deset tekem zapored. Ključna trenutka sta bila dva. Prvi, ko je v 11. minuti domači vratar Luk ubranil enajstmetrovko in drugi v 30. minuti, ko je sodnik Ponis izključil Mezgo. Lendavčani so z igralcem več zasluženo prišli do remija, v izdihljajih tekme pa bi lahko celo zmagali. A z delitvijo točk so bili zadovoljni vsi.

PRIMORJE : MIK CM CELJE 1:4
Začasni trener Primorja Modrijan ni v ajdovsko igro, v primerjavi z odstavljenim Pinnijem, prinesel nobene novosti. Celjani so zlahka prišli do svoje četrte zaporedne prvenstvene zmage. Primorju so nasuli štiri gole, potem pa je v izteku tekme Džuzdanovič dosegel častni gol. Trener Celja Stojanovič je bil po srečanju upravičeno zadovoljen, v Ajdovščini je vse večja kriza. Morda bi bilo drugače, če bi pri izidu 1:0 za Celje Šaranovič namesto vratnice zadel mrežo gostov.

RUDAR : LUKA KOPER 5:1
Kaj vse se da storiti v odmoru nogometne tekme je pokazal trener Rudarja Pušnik. Prvi polčas se je po zaspani in neatraktivni igri končal z izidom 0:0. Kaj je Pušnik svojim fantom povedal ne ve nihče, toda v drugem delu tekme so se kar razleteli po igrišču. Koprčani so prejeli pet zadetkov in dali enega. Junuzovič je dosegel hat trick. Mirno lahko govorimo o razpadu sistema pri kanarčkih, Velenjčani pa nadaljujejo odlične predstave na domačem igrišču. Na stadionu Ob Jezeru so doslej izgubili le z vodilnim Mariborom.

LABOD DRAVA : INTERBLOCK 1:2
Interblock je na Ptuju prišel do pete zaporedne prvenstvene zmage in se prebil na četrto mesto na lestvici. Drava je bila kadrovsko zdesetkana in ni bila kos razpoloženim Ljubljančanom. Trener Drulovič ni mogel računati na kaznovane Ziliča, Haliloviča, Andželkoviča in Filipoviča. Za nameček se je v drugem polčasu poškodoval še Semler. Po prvem delu je bilo 1:1, potem pa je Zahora dosegel zmagoviti gol. Na zadnjih štirih tekmah se je med strelce vpisal kar osemkrat. Ljubljančani končno dosegajo rezultate, ki smo jih od njih pričakovali že na začetku sezone.