Bayer ima še vedno možnost za trojno krono, 25. maja se bo v finalu nemškega pokala v Berlinu srečal s Kaiserslauternom. Xabi Alonso ima na voljo izjemno ekipo, ki je kar 16 zadetkov v letošnji sezoni dosegla v sodnikovem dodatku. Po 80. minuti je zadela 29-krat! Foto: EPA
Navijači Rome so pripravili imenitno vzdušje na razprodanem Olimpicu. Foto: EPA

Lani sta se moštvi prav tako srečali v polfinalu Evropske lige. Rimljani so bili doma boljši 1:0, potem pa je Jose Mourinho postavil "bunker" v Leverkusnu in izvlekel 0:0.

Lukaku zadel prečko
Na razprodanem Olimpicu se je zbralo več kot 70.000 gledalcev. Vzdušje je bilo sijajno že precej pred začetkom srečanja. Roma je imela največjo priložnost na tekmi v 21. minuti, ko je Romelu Lukaku z glavo zadel prečko. Dve minuti zatem je hitro Nizozemec Jeremie Frimpong ušel obrambi Rome, a streljal malce mimo vrat.

20-letni Florian Wirtz je motor igre Leverkusna. Direktor Fernando Carro se je pošalil, da je cena 150 milijonov evrov. Španec se je hitro zavedal, da se bo našel klub, ki bo ponudil toliko. Foto: EPA

Wirtz kaznoval veliko napako Karsdorpa
V 28. minuti je veliko napako naredil branilec Rick Karsdorp, ki je želel podati žogo nazaj proti vratarju Miletu Svilarju. To je storil izjemno slabo. Alejandro Grimaldo je prestregel žogo na levi strani kazenskega prostora in podal do Floriana Wirtza. Največji talent nemškega nogometa je z 12 metrov z desno nogo le še potisnil žogo v mrežo. Do konca prvega polčasa so imeli nemški prvaki še nekaj priložnosti, predvsem Frimpong pa ni bil dovolj zbran v zaključku akcij.

Izjemen strel Andricha za potrditev zmage
V drugem polčasu je bila Roma popolnoma brez idej. Bayer je z disciplinirano igro na sredini igrišča zaprl vse poti do vrat. Matej Kovar, ki brani v Evropski ligi (v Bundesligi je v vratih Lukaš Hradecky), ni imel veliko dela.

Robert Andrich je zelo verjetno že zapečatil usodo Rome, saj je res težko verjeti, da bi Rimljani v Levekusnu zmagali s tremi zadetki razlike. Foto: EPA

V 73. minuti je Grimaldo opazil Josipa Stanišića na roba kazenskega prostora. Hrvat je podal do Roberta Andricha, ki je z močnim strelom z 20 metrov z desno nogo poslal žogo pod prečko, Svilar je le obstal na golovi črti.

Rezervist Abraham zapravil veliko priložnost za znižanje
Še najbolj je bilo pred vrati Nemcev vroče v zadnji minuti sodnikovega dodatka. V 94. minuti je Kovar zapustil, a ni ujel žoge. V gneči pred vrati je Tammy Abraham s štirih metrov z glavo streljal čez gol. Napadalec je vstopil šele v zadnji minuti rednega dela.

Marseille in Atalanta remizirala na Velodromu
Dobre predstave nadaljuje tudi Atalanta, ki je uspešno preživela gostovanje v južni Franciji. Gianluca Scamacca je v 11. minuti z diagonalnim strelom z desno nogo svojo ekipo tako kot na četrtfinalnem gostovanju v Liverpoolu hitro povedel v vodstvo. Francozi so nato hitro izenačili, to je s strelom od daleč uspelo branilcu Chancelu Mbembi v 21. minuti.

Marseille je skozi vso tekmo pritiskal, imel tudi priložnosti za zmago, nekaj nevarnih protinapadov je zapravila tudi Atalanta, tako da je ostalo pri neodločenem izidu.

Marseille ima velike težave s poškodovanimi igralci, nad čimer je tarnal tudi strateg Jean-Louis Gasset, ki se je moral obrniti na mlade moči. Marseille je trikrat igral v finalu tega tekmovanja (1998/99, 2003/04 in 2017/18) in vedno izgubil.

Ayoub El Kaabi je bil junak na Villa Parku. Foto: EPA

Maročan El Kaabi s hat-trickom potopil Aston Villo
Angleške ekipe bodo v letošnji sezoni očitno ostale brez finala evropskih tekmovanj. Njihov zadnji predstavnik Aston Villa je na domačem igrišču izgubila proti Olympiacosu iz Pireja z 2:4.

Junak dvoboja v Birminghamu je bil maroški napadalec Ayoub El Kaabi, ki je dosegel tri gole, s prvima je svojo ekipo popeljal v vodstvo z 2:0. Domačim je uspelo izenačiti, toda nato je Maročan še uspešno izvedel enajstmetrovko, v 56. minuti, končni izid pa je v 67. minuti Santiago Hezze. Gostitelji so imeli v 84. minuti veliko priložnost za znižanje zaostanka, a je Douglas Luiz zapravil najstrožjo kazen.

M'Bala Nzola je vstopil v 88. minuti, na začetku sodnikovega dodatka pa je zagotovil Fiorentini minimalno prednost. Foto: EPA

Rezervist Nzola rešil Fiorentino v 91. minuti
Tudi na drugi polfinalni tekmi je padlo veliko golov, Fiorentina je v Firencah s 3:2 ugnala Club Brugge.

Belgijci so izenačili na 2:2 celo z igralcem manj. Dve minuti po izključitvi Raphaela Onyedike, ki si je v treh minutah prislužil dva rumena kartona, je v 63. minuti zadel Igor Thiago po protinapadu. Toda številčno močnejši Italijani so vendarle prišli do zmage, za to je bil zaslužen M'Bala Nzola v prvi minuti sodnikovega dodatka. Rezervist je mrežo zatresel po dobrih dveh minutah na igrišču, potem ko je zamenjal strelca drugega gola za Fiorentino Andreo Belottija.