Benito Floro je prevzel odgovorno funkcijo športnega direktorja madridskega Reala. Foto: EPA
Bo Cicinho pripomogel k trdnejši obrambi? Foto: EPA

Na tem mestu bo nadomestil Italijana Arriga Sacchija, ki je odstopil 6. decembra. 53-letni Španec bo skušal skupaj z novim trenerjem Juanom Ramonom Lopezom Carom rešti klub iz krize.

"Floro je idealen za to mesto. Znan je kot velik analitik, njegovo delo je zelo natančno in tudi spozna se na razmere v našem klubu," je dejal podpredsednik Reala Emilio Butragueno.

Floro je popeljal Albacete iz tretje v prvo ligo na začetku devetdesetih let. Leta 1993 se je z Realom veselil zmage v španskem pokalu, v zadnjem krogu pa je zapravil naslov državnega prvaka, ki je po dramatičnem razpletu pripadel Barceloni.

Naslednjo sezono je bil zaradi slabih izidov odpuščen, zato se je preselil na Japonsko in v Mehiko. Leta 2002 je z Villarrealom zasedel 15. mesto v prvenstvu. Nazadnje je julija 2004 treniral Mallorco, a je že po dveh mesecih izgubil službo. Od takrat naprej ni več sedel na nobeni trenerski klopi.

Cicinho okrepil Realovo obrambo
25-letni brazilski branilec Cicinho, ki je s Sao Paulom osvojil naslov svetovnega klubskega prvaka, je nova okrepitev madridskega Reala. Cicinho je s kraljevskim klubom podpisal petletno pogodbo, njena višina pa ni znana.