Tako je Kai Havertz premagal Gianluigija Donnarummo. Foto: Reuters

Presenečenj torkove tekme niso prinesle. Barcelona je Young Boysom nasula pet golov, štiri zadetke sta dosegla Manchester City proti Slovanu iz Bratislave in Inter proti Crveni zvezdi. Nemški prvak Bayer je z golom Victorja Bonifacea v 52. minuti ugnal Milan, ki je po dveh krogih še brez točke.

Po torkovih tekmah je na vrhu Borussia, ki je že v prvem polčasu proti Škotom dosegla pet golov. Karim Adeyemi je do hat tricka prišel v 42 minutah. Še dva je zabil Serhou Guirassy in svoj izkupiček na zadnjih štirih tekmah povišal na šest.

V Londonu je Arsenal v 19. minuti v vodstvo popeljal Kai Havertz. Pol dela je opravil Leandro Trossard, ki je pletel mrežo na levi strani in poslal predložek v kazenski prostor. Vratar PSG-ja je Gianluigi Donnarumma je zapustil golovo črto, a ga je Havertz prehitel in žogo z glavo poslal v mrežo.

Drugi gol je padel v 35. minuti. Saka je z desne strani izvajal prosti strel. Kazalo je, da gre za predložek, toda žoga je v morju nog zgrešila vse in končala za hrbtom italijanskega vratarja. Parižani so dvakrat stresli okvir vrat, enkrat v prvem (Mendes) in enkrat v drugem polčasu (Neves).

V Milanu je bil Inter s 4:0 boljši od Crvene zvezde. Timi Max Elšnik je za Beograjčane odigral vso tekmo, medtem ko je bil Vanja Drkušić, ki je zakrivil enajsmetrovko, po kateri je Inter povedel s 4:0, zamenjan v 89. minuti.

Inter je v vodstvo z mojstrskim prostim strelom v 11. minuti v vodstvo popeljal Hakan Calhanoglu. V drugem delu bili strelci še Marko Arnautović, Lautaro Martinez in Mehdi Taremi.

Brez težav je v Bratislavi s 4:0 slavil tudi Manchester City. Med strelce se je spet vpisal Erling Haaland, ki je v Ligi prvakov na 41 tekmah zabil 42 golov. Kenan Bajrić je odigral vso tekmo za gostitelje.