Nogometaši Manchester Cityja in Interja iz Milana so se na stadionu Etihad razšli brez zmagovalca (0:0). Foto: Reuters
Sorodna novica Začelo se je zaslišanje Manchester Cityja. Kaj lahko pričakujemo?

Šlo je za ponovitev finala Lige prvakov 2023, ki sta ga kluba odigrala na stadionu Atatürk v Carigradu. Če so v prejšnjem finalu tega tekmovanja na stadionu Atatürk gledalci videli pravo poslastico med Liverpoolom in Milanom, so tokrat videli precej bolj umirjen obračun, ki ga je z edinim zadetkom na tekmi odločil Rodri.

To je bil tudi prvi in do srede edini obračun teh dveh nasprotnikov. Na Etihadu sta se torej pomerila drugič – in tudi na tej tekmi so manjkali zadetki. Obe ekipi sta se sicer trudili, a nikakor nista druga drugi uspeli streti obrambe. Podjetnejši so bili sicer gostitelji, ki pa brez razpoloženega, bolje rečeno razoroženega, Erlinga Haalanda niso bili pretirano nevarni.

Erling Haaland ni imel svojega večera. Interjevi branilci so se nanj odlično pripravili. Foto: Reuters

Inter pretil iz protinapadov

Prvi polčas je na Etihadu minil brez posebnosti. Obe ekipi sta si sicer priigrali nekaj polpriložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Inter je prežal na protinapade, večina napadov gostiteljev je potekala prek razpoloženega Savinha. V 20. minuti je Hakan Çalhanoğlu sprožil z razdalje in zadel Manuela Akanjija. Žoga se je nevarno odbila in pristala v kotu.

Ob izteku 35. minute je najlepšo priložnost prvega polčasa za sinjemodre zapravil Haaland, ki je z levico sprožil diagonalni strel in za pol metra zgrešil levo vratarjevo vratnico. Zadnja priložnost prvega dela se je ponudila Interjevemu Carlosu Augustu iz hitrega protinapada, a je njegov poskus Ederson spretno odbil v kot.

Nič kaj razburljiva igra na Etihadu

Nekakšna šahovska partija se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Nobena od ekip ni pretirano blestela v napadu. Interju se je večkrat ponudila priložnost iz protinapada, a je vsakič zaradi brezidejnosti črno-modrih splavala po vodi. Haalanda so Interjevi branilci dobro zaustavili, brez njega je bil angleški prvak brez nabojev. Vseeno je v 69. minuti po lepem kombiniranju v napadu proti vratom sprožil Phil Foden, a je njegov poskus po sredini gola Yann Sommer ustavil. V 76. minuti še velika priložnost za goste: po desni strani je Cityjevi obrambi ušel rezervist Denzel Dumfries in podal pred vrata, kjer je čez gol sprožil Henrik Mhitarjan. Kmalu zatem je na drugi strani z razdalje poskusil še Joško Gvardiol, ostalo je pri 0:0.

V končnici je City še zadnjič pritisnil na vrata nasprotnika, Sommer je imel polne roke dela, a po strelih Rodrija, Fodna in Ilkaya Gündogana se izid ni spremenil. V povsem tihem, prav turobnem vzdušju, ki je spominjalo na koronavirusne čase, ko so nogometaši igrali pred praznimi tribunami ali omejenim številom navijačev, je glavni sodnik Glenn Nyberg zapiskal še zadnjič.

Nogometaši Celtica so se v Glasgowu znesli nad Slovanom iz Bratislave. Slovenski branilec Kenan Bajrić je za slovaški klub odigral vso tekmo. Foto: Reuters
Jamie Bynoe-Gittens je bil junak Borussie v Dortmundu. Foto: Reuters
PSG je dolgo lomil Girono, na koncu mu je vendarle uspelo: v 90. minuti je edini zadetek na tekmi dosegel Nuno Mendes. Foto: Reuters
Nogometaši praške Sparte so poskrbeli za prvovrstno presenečenje z visoko zmago nad RB Salzburgom. Foto: Reuters

Praška Sparta visoko ugnala razglašeni Salzburg

Prvi tekmi večera sta bili odigrani v Bologni in Pragi. Medtem ko sta se Bologna in Šahtar iz Donecka razšla brez zadetkov (0:0), je za veliko zmago pred svojimi navijači v češki prestolnici poskrbela Sparta, ki je s kar 3:0 odpravila razglašeni RB Salzburg. V polno so zadeli Kaan Kairinen, Victor Olatunji in Qazim Laci. Kairinen je zadel že v 2. minuti srečanja, ko je odbito žogo hladnokrvno poslal za hrbet nemočnega vratarja Janisa Blaswicha.