Karimu Benzemaju je spodrsnilo, kljub temu pa je zbral še dovolj moči za odločilen strel. Foto: Reuters
Bafetimbi Gomis
Po golu Bafetimbija Gomisa Lyon še upa na drugi zaporedni čudež proti Realu. Foto: EPA
Karim Benzema
Benzema se zadetka proti nekdanjemu klubu, iz katerega je leta 2009 prestopil v Real, ni veselil. Foto: EPA
Brez popuščanja: Bafetimbi Gomis in Sergio Ramos. Foto: EPA
Nicolas Anelka
Nicolas Anelka je takole sprožil za 1:0. Foto: EPA
Mikael Antonsson je zamudil pri ustavljanju Anelkaja, ki je povišal na 2:0. Foto: EPA

Prav Lyon jih je lani izločil v tej fazi tekmovanja, zato so bili Madridčani še dodatno motivirani. Večji del 1. polčasa je minil v taktični igri med obema kazenskima prostoroma. Nekoliko nevarnejši so bili domači, pri katerih je imel v 34. minuti najlepšo priložnost Bafetimbi Gomis, ki je z okoli 11 metrov meril čez vrata. Iker Casillas je bil že na kolenih.

Real dvakrat stresel okvir vrat
Real je na začetku 2. polčasa močno pritisnil. V 49. minuti je Cristiano Ronaldo z leve strani kazenskega prostora izvajal prosti strel in stresel vratnico. Tako rekoč v istem napadu je Sergio Ramos po podaji s kota zadel še prečko.

Benzema vstopil in zadel
V 65. minuti so varovanci Joseja Mourinha le kronali terensko premoč - in to na kakšen način. Karim Benzema je v 64. minuti zamenjal Emmanuela Adebayorja, nekaj sekund pozneje pa po podajah Mesuta Özila in Ronalda zatresel mrežo. Nekdanji napadalec Lyona je prejel žogo na levi strani kazenskega prostora, prodrl proti sredini in s strelom po tleh - že v padcu - matiral Huga Llorisa.

Gomis Lyon vrnil v igro
Lyon je vse moči usmeril v napad in se v 83. minuti veselil izenačenja. Chris je dobil zračni dvoboj, po katerem je žoga na desni strani prišla do Gomisa, ki je z diagonalnim strelom z nekaj metrov matiral Casillasa. Do konca je Lyon pritiskal za zmagoviti gol, a je gostujoča obramba vzdržala, tako da se Real po treh porazih na stadionu Gerland domov vrača s celo kožo. Lyon bo na povratni tekmi brez Michela Bastosa, ki bo počival zaradi kartonov.

Anelka krvnik Köbenhavna
Chelsea je v gosteh premagal Köbenhavn z 2:0. Mrežo domačih je v 17. minuti načel Nicolas Anelka, ki je prestregel podajo Jesperja Gronkjärja, nato pa s strelom po tleh z roba kazenskega prostora premagal Johana Wilanda. Isti napadalec je usodo domačih zapečatil v 54. minuti, ko je bil prav tako z diagonalnim strelom z roba kazenskega uspešen še drugič. Podal mu je Frank Lampard. Domači so imeli sicer rahlo terensko premoč (53:47), a se jim je poznalo, da od decembra niso odigrali resne tekme.