Veselje Alexa Oxladeja-Chamberlaina s strelcem drugega zadetka za Arsenal Brazilcem Andreje Santosom. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Takole je Zlatan Ibrahimović zadel za vodstvo Milana z 1:0. Foto: EPA

Mladenič je avgusta komaj dopolnil 18 let, z zadetkom v osmi minuti, ko je načel grško mrežo, pa je postal najmlajši strelec Arsenala v zgodovini Lige prvakov in celo najmlajši Anglež, ki se je vpisal med strelce v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju. V Angliji so prepričani, da so našli novega Thea Walcotta, ki je sicer rekorda dosegel pred njim.

Oxlade-Chamberlain je letos k moštvu Arsena Wengerja prišel iz Southamptona, zanj pa so Londončani odšteli 12 milijonov funtov. Po srečanju je spregovoril Pat Rice, ki je nadomeščal kaznovanega prvega moža stroke pri Arsenalu Wengerja. Rice je predstavo 18-letnika označil kot ključno za zmago in spodbudo predvsem za navijače, ki so sicer priča najslabšemu startu Arsenala v Premier ligi, odkar klub vodi Wenger. "Je izjemno močan fant in posluša navodila, ki mu jih trenerji dajemo. Arsenalovi navijači lahko od njega pričakujejo še veliko, vendar bo imel težko delo priti pred Walcotta." Oxlade-Chamberlain je bil tudi edini Anglež v začetni enajsterici topničarjev.
Kaloujeva neumnost Chelsea stala dveh točk
Chelsea je v derbiju srednih obračunov 2. kroga Lige prvakov na Mestalli proti Valencii hitro prevzel pobudo, bil podjetnejši in v 56. minuti z golom Franka Lamparda tudi kronal premoč. Do izenačenja so "netopirji" prišli tri minute pred iztekom rednega igralnega časa. Z bele točke je bil natančen najnevarnejši nogometaš Valencie Roberto Soldado, ki je izkoristil "darilo" Salomona Kalouja. Napadalec iz Slonokoščene obale je v kazenskem prostoru po kotu gostiteljev nespametno igral z roko.
"V drugem polčasu smo imeli priložnosti, da bi povedli z 2:0, vendar nam je zmanjkalo tudi nekaj sreče," je po koncu obračuna dejal portugalski strokovnjak na klopi londonskega velikana Andre Villas-Boas, ki ni želel komentirati poteze Kalouja: "Ne hvalimo igralcev v javnosti in jih tudi ne kritiziramo. Šlo je za dogodek oziroma incident, ki se ga ne da kontrolirati." Trener, ki je lani Porto popeljal do slavja v Evropski ligi, je nekaj hvale namenil le Lampardu: "Lampard je prikazal dobro igro in zabil zadetek. Je vrhunski igralec in lahko smo veseli, da igra za nas." Angleškega vezista je sicer Villas-Boas v 83. minuti zamenjal prav s Kaloujem.
Češko presenečenje preprečila enajstmetrovka
"Enajstmetrovka je bila strogo dosojena in je povsem spremenila potek srečanja," je po tekmi z Milanom (2:0) dejal trener češkega prvaka Plzna Pavel Vrba. Zadetek z bele točke v 53. minuti, ki ga je dosegel prvi zvezdnik italijanskih prvakov Zlatan Ibrahimović, je izpostavil tudi trener "rossonerov" Massimiliano Allegri: "Tekma je bila izenačena vse do enajstmetrovke, ki pa je bila povsem upravičena." Zmago Milana je 13 minut pozneje potrdil Antonio Cassano. Gol Cassana je bil 2000. odkar je na čelu kluba Silvio Berlusconi.