Sebastjan Cimerotič, ki je izpustil derbi proti Mariboru, se je po poškodbi vrnil na zelenice. Foto: MMC RTV SLO
Rok Kronaveter
Rok Kronaveter je zadel prvič v letošnji sezoni. Foto: RTV SLO
Remi Interblocka in Drave
Olimpiji prva domača zmaga

Zeleno-beli so do treh točk prišli na krilih zadnje okrepitve Davorja Škerjanca (do zdaj Primorje), najboljšega igralca tekme Joaa Gabriela Da Silve in vratarja Jana Oblaka. Že v 1. minuti je po prodoru in podaji Da Silve z desne strani z glavo zadel Rok Roj, zmago pa je v 85. minuti potrdil Škerjanc. "Zmaje" je po slovesu Braneta Oblaka prvič vodil Safet Hadžič.

Nafta ni izkoristila terenske premoči
Lendavčani so imeli po prejetem zadetku v prvem polčasu rahlo pobudo, enega nevarnejših strelov je v 9. minuti sprožil Konstantin Vassiljev, vendar je bil Oblak na mestu. V 38. minuti bi lahko sodnik Peter Šart pokazal na belo točko, saj je v kazenskem prostoru Olimpije padel Gregor Bunc, a se je odločil drugače.

Tudi 2. polčas je bolje začela Nafta. V 49. minuti je z 8 metrov poskusil Jozsef Sebök, a se je spet izkazal 16-letni Oblak. Nato se je prebudila tudi Olimpija, v 51. minuti je po strelu Senada Tiganja z glavo moral posredovati Tomaž Murko. Od 76. do 83. minuti je tri strele Vassiljeva spet ukrotil Oblak, na drugi strani pa je za nekaj centimetrov zgrešil cilj Da Silva.

Roj poleg doseženega zadetka še podal
V 80. minuti je imel veliko priložnost za povišanje vodstva Agim Ibraimi, ki pa je ni izkoristil. Zato pa je bil uspešnejši Škerjanc pet minut pred koncem, ko je zmago Olimpije potrdil z lepim udarcem z glavo po Rojevi podaji. Cimerotič je igral vso tekmo.

Točko Interblocku zagotovil Mišura
Na Ptuju sta se Labod Drava in Interblock razšla z remijem 1:1. Prvi polčas je bil kar dinamičen s priložnostmi na obeh straneh. Ptujčani so eno svojih izkoristili v 21. minuti, ko je Rok Kronaveter zatresel mrežo s prostega strela z 18 metrov.
Uvod drugega polčasa je bil precej manj razburljiv, še najaktivnejši je bil Interblockov nogometaš Vladimir Milenković. Potem so spet prevzeli vajeti igre v svoje roke Ptujčani, ki so veliko poskušali prek najbolj razpoloženega domačega igralca Dorisa Kelenca, a mu iz kar nekaj poskusov ni uspelo zadeti. Zato pa je bil na drugi strani uspešnejši Tomislav Mišura, ki je v 79. minuti po lepem preigravanju izenačil in postavil končni izid tekme.