Vijoličasti v Lendavi v prvem polčasu niso blesteli. Najlepšo priložnost je sredi prvega dela zapravil Ettiene Beugre, ki je v dvoboju na štiri oči z vratarjem Žanom Mauriciem potegnil kratko. Lendavčani so bili sicer podjetnejši, a niso našli poti do mariborske mreže. Med drugim je Tom Kljun v 39. minuti sprožil z desne strani in zgrešil cilj, tako kot tudi Darko Hrka, ko se je odločil za strel od daleč v 44. minuti.

Mariborčani v drugem polčasu do zmage v Lendavi

Srečanje je bilo tako rekoč odločeno v razmiku treh minut, ko sta lendavsko mrežo zatresla Niko Grlić in Beugre.

Maribor je povedel v 56. minuti. Akcijo je začel Pyus Širvys, ki je z desne strani podal žogo v kazenski prostor. Streljal je Jan Repas, a je Kristijan Tojčić njegov strel blokiral. Odbita žoga je prišla do Grlića, ki jo je zabil pod prečko.

Tri minute pozneje je bil v vlogi podajalca Jan Repas. Po njegovem predložku je bil najvišji Etienne Beugre, ki je žogo z glavo poslal mimo vratarja Žana Mauricia za tretji zadetek v sezoni.

Tretji gol je bil delo rezervistov. Prosti strel z leve strani je izvedel Sheyi Ojo. Ostro podajo je z glavo v kazenskem prostoru pričakal Marko Božić, ki je v 79. minuti še tretjič matiral obrambo Nafte. Oba sta prišla v igro sedem minut prej.

To je prva zmaga Maribora na gostovanju v letošnji sezoni.

Sešlar zabil še tretjič na treh tekmah

Celjani so sredino zmago nad Mariborom (2:1) nadgradili z uspehom v Domžalah in se povsem približali vodilnemu dvojcu lige. Varovanci Alberta Riere so povedli že v 3. minuti po golu Armandasa Kučysa, ki je zabil žogo pod prečko po veliki napaki Toma Alena Tolića. To je bil njegov četrti gol v sezoni.

V drugem polčasu sta zmago potrdila Ivan Brnić v 66. in Svit Sešlar v 79. minuti. Brnić je pobegnil po levi strani po podaji Clementa Lhernaulta, vrgel iz igre še enega branilca in nato matiral Mulalića.

Sešlar je svoj tretji gol na tretji tekmi v celjskem dresu zabil z diagonalnim nizkim strelom z roba kazenskega prostora. Celjani bi lahko zadnji ekipi slovenske lige zabili še nekaj golov.

Zadetki s tekme Domžale – Celje

Koper z igralcem manj zdržal več kot en polčas

Na tekmi med Koprom in Muro mreži mirovali

Nedeljsko popoldne sta odprla Koper in Mura. Izbranci Oliverja Bogatinova so več kot en polčas igrali z igralcem manj, a so vseeno osvojili točko. Končni izid je bil 0:0. Primorci so bili bolj ali manj enakovredni gostom v vseh elementih. Imeli so tudi najlepšo priložnost na tekmi, na kateri sta ekipi prvi strel v okvir vrat poslali šele po dobri uri. Koper je ostal z igralcem manj v 39. minuti, saj si je zaradi udarca s komolcem v obraz Kaija Cipota drugi rumeni karton prislužil Ahmed Franck Sidibe.

Prvi strel v okvir vrat je sprožil Sandi Nuhanović z desne strani, domači vratar Metod Jurhar pa je žogo odbil. Malce zatem je Omar El Manssouri na drugi strani zapravil obetaven protinapad Kopra, ki je nato nase opozoril s še enim protinapadom Isaaca Matondoja.

Mura je v nadaljevanju vse bolj prevzemala pobudo, toda Koper je imel v 75. minuti najlepšo priložnost na obračunu, ko je bil sam pred vratarjem Florijanom Raduho Matondo. Murin čuvaj mreže je obranil njegova zaporedna strela. V 85. minuti je na drugi strani od daleč poskusil Nuhanović, Jurhar pa je bil znova na mestu.