Varovanci Anteja Šimundže so sicer med tednom odigrali zaostalo srečanje 2. kroga, ki pa ga je dobilo Celje. To je bil prvi mariborski poraz v državnem prvenstvu letos. Na drugi strani jih ima Nafta, letošnji novinec med elito, šest. Tudi Lendavčani so na zadnjem prvoligaškem dvoboju klonili pred Celjani.

Državni prvaki so tako zmagali dvakrat zapored, peto zmago v sezoni pa bodo lovili ob Kamniški Bistrici proti zadnjim Domžalam, ki so prejšnji teden na prvem obračunu pod taktirko novega trenerja Dejana Dončića osvojile drugo letošnjo točko. Brez zadetkov so se razšle z Bravom.

Koper z igralcem manj zdržal več kot en polčas

Nedeljsko popoldne sta odprla Koper in Mura. Izbranci Oliverja Bogatinova so več kot en polčas igrali z igralcem manj, a so vseeno prišli do točke. Končni izid je bil 0:0. Primorci so bili bolj ali manj enakovredni gostom v vseh elementih. Imeli so tudi najlepšo priložnost na tekmi, na kateri sta ekipi prvi strel v okvir vrat poslali šele po dobri uri. Koper je ostal z igralcem manj v 39. minuti, saj si je zaradi udarca s komolcem v obraz Kaija Cipota drugi rumeni karton prislužil Ahmed Franck Sidibe.

Prvi strel v okvir vrat je sprožil Sandi Nuhanović z desne strani, domači vratar Metod Jurhar pa je žogo odbil. Malce zatem je Omar El Manssouri na drugi strani zapravil obetaven protinapad Kopra, ki je nato nase opozoril s še enim protinapadom Isaaca Matondoja.

Mura je v nadaljevanju vse bolj prevzemala pobudo, toda Koper je imel v 75. minuti najlepšo priložnost na obračunu, ko je bil sam pred vratarjem Florijanom Raduho Matondo. Murin čuvaj mreže je obranil njegova zaporedna strela. V 85. minuti je na drugi strani od daleč poskusil Nuhanović, Jurhar pa je bil spet na mestu.