Svit Sešlar je po vrnitvi iz Turčije v Slovenijo odigral drugo tekmo za Celje in še drugič zadel. Med strelci je bil že v nedeljo ob zmagi nad Nafto s 3:1. Foto: www.alesfevzer.com

Gostitelji so z 1:0 povedli v 27. minuti, po sijajni podaji Svita Sešlarja je zadel Armandas Kučys, ki je utekel v prazen prostor, se sam znašel pred vrati in matiral Ažbeta Juga.

V 58. minuti je izenačil mariborski novinec, 22-letni Madžar György Komaromi, ki je na zelenico prišel v drugem polčasu. Streljal je z roba kazenskega prostora z desne strani, žoga pa je s čudnim odbojem na blatni podlagi presenetila vratarja Matjaža Rozmana in mu ušla pod telesom v mrežo.

V 90. minuti pa je sledil zmagoviti zadetek Celjanov. Po protinapadu in podaji Nikite Josifova je Sešlar sprejel žogo na desni strani kazenskega prostora, se ustavil ter mojstrsko in prefinjeno streljal z levico v oddaljenejši kot za končni izid 2:1.

"Če povem iskreno, tudi na treningih veliko vadim takšne strele. Vratarji vedno stojijo ob bližnji vratnici in če takšen strel zadeneš, vedno dosežeš gol," je povedal Šešlar, ki je v Celje prišel pred dvema tednoma kot posojen nogometaš turškega prvoligaša Eyüpsporja.

Sešlar s podajo in zadetkom junak zmage Celja nad Mariborom

Razmerje v strelih je bilo 16:13 za Celje, od tega v okvir vrat 7:5. Domači so imeli tudi več časa žogo v svojih nogah (53:47 odstotkov). Sodnik Matej Jug je pokazal kar 14 rumenih kartonov, pet Celjanom in devet Mariborčanom.

Vijoličasti so na osmi tekmi doživeli prvi poraz v letošnjem prvenstvu, predtem so štirikrat zmagali in trikrat remizirali. Neporažena je tako le še vodilna Olimpija, ki ima pred Mariborom tri točke prednosti. Enako število točk, 15, imata tudi Bravo in Mura, Celje je na petem mestu zbralo eno manj.

Riera: Smo veliko boljša ekipa kot pred mesecem

"Danes smo morali zmagati, da bi ostali blizu najboljšim. Zdaj smo v boju za vrh, kjer smo želeli biti. Ligo začenjamo znova. Smo blizu, tekmeci čutijo, da jim je Celje za petami. Po mojem mnenju smo zdaj veliko boljša ekipa kot pred mesecem," je dejal trener grofov Albert Riera.

"Tekem ne želimo izgubljati. Jasno je, kaj si želimo. Po prikazanem v prvem in drugem polčasu bi, pošteno povedano, lahko tudi zmagali. Ampak Celje je zadelo drugič, mi pa ne," je menil prvi mož stroke pri Mariboru Ante Šimundža.

Sešlar prišel na željo Riere in takoj preporodil Celje
Na tribunah stadiona v Celju se je zbralo 3480 gledalcev. Celjani so bili pred tokratno zmago tudi zadnji, ki so premagali Maribor v Prvi ligi na igrišču. Novembra lani so zmagali v Ljudskem vrtu z 0:1. Vijoličasti so nato izgubili še za zeleno mizo februarja po topovskem udaru v Murski Soboti (0:3). Foto: www.alesfevzer.com

Mariborčani neuspešno zahtevali 11-metrovko

Prvo resnejšo priložnost na tekmi so si priigrali gostje v 9. minuti, ko je Josip Iličić izvedel kot, Junajo Nieto pa je žogo po poskusu Orpheja Mbine izbil z golove črte. V isti akciji je Iličić iz drugega kota našel Jana Repasa, ki je poskušal z volejem, izkazal se je Rozman. Mariborčani so neuspešno zahtevali 11-metrovko, potem ko je žoga zadela v roko Damjana Vukliševića.

Nato so vajeti igre prevzeli Celjani in zadeli za vodstvo. Že v naslednjem napadu pa je bil na drugi strani iz težkega položaja znova nevaren Mbina, a je Rozman žogo brez težav ukrotil. Rierovi varovanci so bili blizu novega gola v 41. minuti in sodnikovem dodatku, ko je Mario Kvesić izvedel dva prosta strela, obakrat je bil na mestu Jug.

Dinamična predstava se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Po izenačenju so Mariborčani zagospodarili na igrišču, živahen je bil predvsem Iličić, ki je razigraval soigralce.

Na celjski strani je eno redkih priložnosti zapravil Aljoša Matko v 71. minuti, strel iz bližine mu je ubranil Jug. Maribor bi se lahko veselil vodstva, ko je Komaromi minuto pozneje nerodno podal, a zadel prečko.