Tomi Horvat je izkoristil najstrožjo kazen v sedmi minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu. Foto: www.alesfevzer.com

Osrednja tekma kroga, s katerim se izteka tretja četrtina sezone 2021/22, je bila v Ljudskem vrtu, kjer pa zaradi kazni NK Maribora ni bilo gledalcev. Mura je v zadnjem letu dni postala trn v peti vijoličastih, saj so Prekmurci dobili zadnje tri medsebojne ligaške dvoboje. Tudi zadnji dve gostovanji pod Kalvarijo z 2:1 jeseni in s 3:1 lani pomladi, ko so čarno-bejli prvič v zgodovini postali državni prvaki Slovenije. Tudi tokrat je dolgo kazalo, da bodo znova osvojili tri točke.

Mariborčani so pred tekmo zaradi zdravstvenih težav ostali brez Nina Žuglja in Antoina Makoumbouja.

Tribune Ljudskega vrta so bile prazne. Kazen bodo vijoličasti odslužili na naslednji tekmi proti Celju. Foto: www.alesfevzer.com

Mudrinski v zunanji del mreže, Alvir v vratnico
Sobočani so prvič zapretili že v 5. minuti, pred Mirlindom Dakujem pa je posredoval Ažbe Jug. Mariborčani so si priigrali več priložnosti. Do strelov sta prišla Ognjen Mudrinski in Jan Repas, a je posredoval Marin Ljubić, ki se je izkazal tudi v 13. minuti, ko je obranil nova poskusa Repasa in Mudrinskega.

Največjo priložnost za Maribor v prvem polčasu je imel Mudrinski v 29. minuti. Odlični napadalec je že obšel vratarja, nato pa žogo poslal v zunanji del mreže. Murin vratar Ljubić se je pri tej akciji poškodoval, zamenjal ga je Marko Zalokar. V 36. minuti je Marko Alvir zadel vratnico.

Horvat natančen z enajstih metrov
Zelo dolg in napet je bil sodnikov dodatek prvega polčasa. Po pregledu videoposnetka ob stranski črti se je glavni sodnik Roberto Ponis v sedmi minuti dodatka odločil za najstrožjo kazen zaradi igranja z roko Mirka Mutavčića. Z bele točke je bil zanesljiv Tomi Horvat.

Kronaveter izenačil sedem minut po vstopu v igro
Luka Bobičanec je zaradi težav z gležnjem na začetku drugega polčasa mesto prepustil Alenu Kozarju, ki je kmalu streljal precej previsoko. Maribor ni našel prave igre na začetku drugega dela. Trener Radovan Karanović je četrt ure pred koncem v igro poslal Roka Kronavetra. Deset minut pred koncem je vstopil še veteran Marcos Tavares.

V 82. minuti je Đorđe Ivanović podal z leve strani, Tavares je žogo podaljšal proti drugi vratnici, kjer je Kronaveter žogo z močnim strelom poslal pod prečko.

Ivanović in Daku nista bila natančna
Maribor je dobil silovit zalet. Ivanović je imel v 89. minuti priložnost za zmagoviti zadetek. Z leve strani je prodrl v kazenski prostor, žogo pa je poslal malo mimo vrat. Na drugi strani je imel veliko priložnost Daku v 90. minuti, a se v kazenskem prostoru ni znašel in streljal je prek vrat. Strel Tavaresa v 93. minuti je zaustavil Zalokar.

Mariborčani po remiju z Muro ostajajo na vrhu lestvice

Koper in Bravo medla
Koper in Bravo, drugo- in petouvrščena ekipa, nista pokazala posebej navdušujoče predstave, Primorci so trikrat merili v okvir vrat, gostom pa ni uspelo niti enkrat.

Dvoboj v Kopru že v uvodu ni ponudil posebej razburljive predstave, terensko pobudo so imeli domači, toda Matija Orbanić v vratih Brava ni imel praktično nič dela, tako kot ne njegov kolega v koprskih vratih Adnan Golubović. So pa imeli Ljubljančani v 40. minuti do takrat najlepšo priložnost, ko je sam proti kazenskemu prostoru domačih stekel Amar Memić, a na koncu kar precej zgrešil cilj malce z desne strani.

Koprčani so v 51. minuti ostali brez s 13 goli prvega strelca lige Maksa Barišića, ki se je poškodoval, namesto njega je v igro vstopil Luka Šušnjara, ki je kmalu zatem dokončal obetavno koprsko akcijo s slabim strelom. Sledilo je novo obdobje brez posebnih priložnosti, šele v 74. minuti je Lamin Colley prišel do strela, toda s približno 20 metrov je žogo poslal v naročje Orbanića, podobno kot pozneje Luka Vešner Tičić.

V drugem polčasu so sicer nekoliko pogumneje proti vratom pogledovali tudi Ljubljančani, toda prav posebej nevarnega strela jim ni uspelo sestaviti. Tudi Šušnjara je v 84. minuti od daleč precej zgrešil, zatem pa je bil še Ivan Borna Jelić Balta nenatančen z glavo v sodniškem dodatku, tako da se je tekma končala brez golov.

Gola z remija zadnjeuvrščenih ekip Prve lige

Remi na derbiju dna lige
Tabor in Aluminij sta se srečala v obračunu s spodnjega dela lestvice, razdelila sta si točki.

Kidričani so na Krasu hitro povedli, v 15. minuti je iz bližine zadel Klemen Bolha, ki je tako učinkovito končal lepo akcijo gostov, na koncu je z leve strani v sredino Bolhi podal Dino Špehar. Ko je že kazalo, da bo zmaga odšla z gosti, pa so domači v šesti minuti dodatka izenačili. Za strel se je odločil Vid Koderman od daleč, žoga pa je na poti proti mreži zadela Emirja Azemovića, spremenila smer in presenetila Janžekoviča.