Namesto Bojana Prašnikarja bo do konca sezone na klopi Ljubljančanov sedel Ermin Šiljak. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Triglav - Olimpija
Pred nekaj več kot mesecem je bil izid na tekmi Triglav - Olimpija v Kranju 0:2. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Brez golov na tekmi Olimpija - Triglav

Preostala srečanja tega kroga bodo na sporedu na začetku maja, razlog, da je bila v Ljubljani tekma že danes, pa je EP do 17 let, ki bo v Stožicah.

Ob 22.23 so iz Olimpije sporočili, da Bojan Prašnikar ni več trener ljubljanskega prvoligaša. "Po remiju s Triglavom se je športni direktor Milenko Ačimović odločil za zamenjavo na klopi. Ekipo bo do konca sezone vodil dozdajšnji prvi pomočnik Ermin Šiljak," so zapisali v izjavi za javnost. Prašnikar je ekipo prevzel decembra lani po koncu spomladanskega dela, Olimpijo pa je vodil na 11 tekmah v prvi ligi, na katerih so zmaji sedemkrat zmagali, enkrat remizirali in doživeli tri poraze.

V prvem delu Triglav celo bližje zadetku
Čeprav so bili gostitelji večino tekme boljši tekmec, predvsem močno pa pritiskali v zadnje pol ure tekme, so zadnjeuvrščeni Gorenjci zdržali vse nalete.

Olimpija si v prve pol ure ob čvrstih gostih ni priigrala praktično nobene prave priložnosti, na drugi strani pa so bili v napadu malce konkretnejši triglavani, ki so bili najnevarnejši v 28. minuti, ko je z roba kazenskega prostora meril Dragan Ovčina. Domači vratar Elvis Džafić je žogo odbil, a na njegovo srečo nanjo ni bil pripravljen Dejan Burgar, saj bi v nasprotnem primeru Triglav najbrž povedel.

Olimpija pritiskala, a ni zadela
Zeleno-beli so v drugem polčasu začeli prevzemati pobudo. V 62. minuti so si gosti po nespretnem posredovanju Bernarda Stjepanovića skorajda zabili avtogol. Nekaj več kot 20 minut pred koncem je Bojan Prašnikar v želji po učinkovitejšem napadu v igro poslal Adnana Bešića namesto Filipa Valenčiča. Sveži napadalec je takoj prišel do strela, a ni bil dovolj natančen.

V 71. in 74. minuti je imela Olimpija novi priložnosti. Najprej je poskus Sretena Sretenovića z nogo obranil Žan Pelko, nato pa so strel Đorđeja Ivelje odbili branilci Triglava. V 75. minuti je Boban Jović izvrstno prodrl po desni strani, za seboj pustil tri gostujoče nogometaše, a na koncu za malo zgrešil cilj. Isti igralec je poskusil tudi v 81. minuti, takrat se je izkazal Pelko. V sodniškem dodatku sta do strela znova prišla še Ivelja in Dare Vršič, a je ostalo pri 0:0.

Pri Olimpiji je manjkal Nikola Nikezić, ki je še vedno poškodovan. Srečanja 32. kroga bodo od petka do nedelje.
33. KROG:
OLIMPIJA - TRIGLAV 0:0
300 gledalcev
Olimpija: Džafić, Jović , Salkić, Valenčič (65./Bešić), Anđelković , Ivelja, Omladič, Vršič, Radujko, Lovrečič (46./Ranić), Sretenović .
Triglav: Pelko, Pokorn, Stjepanović , Ovčina, Burgar, Krcić (94./Romić), Dolžan, Diallo, Jelar, Đurković, Nazić.

Lestvica:
MARIBOR 31 22 6 3 77:30 72 OLIMPIJA 32 16 8 8 51:34 56 MURA 05 31 15 5 11 42:39 50 HIT GORICA 31 13 9 9 44:32 48 LUKA KOPER 31 13 9 9 43:33 48 RUDAR 31 10 9 12 48:43 39 DOMŽALE 31 10 6 15 36:47 36 CELJE 31 8 9 14 36:45 33 NAFTA 31 5 9 17 30:58 24 TRIGLAV 32 6 6 20 15:61 24