Olimpija je nanizala devet zmag in štiri remije, na kar devetih od 13 tekem pa ni prejela zadetka. Zmaji po 7. krogu Prve lige Telemach vodijo na lestvici, potem ko so v nedeljo zvečer pred nekaj več kot 3000 gledalci odpravili Muro s 4:0. V drugem polčasu so navdušili z učinkovito igro.

Čaka jih zelo naporna jesen, saj glavni tekmeci za naslov državnega prvaka Mariborčani ne bodo imeli evropskih obveznosti in bodo vse moči usmerili v Prvo ligo, kjer imajo tri točke manj, a tudi tekmo manj od Olimpije.

Premor za reprezentance bo Ljubljančanom prišel zelo prav, nato pa bodo 14. septembra znova veliki favoriti v Domžalah proti Radomljanom. Konferenčno ligo bodo začeli 3. oktobra v Heidenheimu, ki vodi v Bundesligi in še ni prejel zadetka na uvodnih dveh tekmah.

"Zelo sem zadovoljen, saj sem se dobro zavedal, da je zelo težko odigrati tekmo na visoki ravni po zahtevni evropski preizkušnji. V prvem polčasu smo imeli veliko težav, Mura je igrala zelo disciplinirano, s poudarkom na strnjeni obrambi. Nismo si ustvarili veliko priložnosti. Ob odmoru sem igralcem rekel, naj ostanejo mirni, saj bodo priložnosti prišle, in odigrali smo zelo dober drugi polčas," je na novinarski konferenci razlagal trener Victor Sanchez, ki je med letoma 1996 in 1998 odigral 65 tekem in dosegel sedem zadetkov za madridski Real.

"V zadnjih tednih smo se zelo izboljšali pri učinkovitosti, potem ko proti Domžalam nismo zadeli. Spremenili nismo nič posebnega, le trdo smo trenirali naprej. V Evropi smo dosegli velik uspeh, a to seveda ni dovolj. Enake predstave moramo ponavljati v prvenstvu," je razmišljal 48-letni Španec.

Predsednik Olimpije Adam Delius je zadovoljno spremljal nedeljsko tekmo na častni tribuni. Foto: www.alesfevzer.com

Sanchez pogrešal ženo, otroke, starše in oba psa
Sanchez je najbolj zadovoljen, da bodo njegovi varovanci končno lahko malce zadihali, saj je bil ritem tekem res naporen v zadnjih tednih: "Imeli bomo šest dni premora. Igralcem zaupam, saj imajo individualne programe. Pomembno je, da bodo imeli zdaj tudi dovolj časa za svoje družine. Sam bom odpotoval v Španijo, saj tam nisem bil dva meseca in pol. Moram znova videti ženo, otroke, starše in moja dva psa."

Pričakuje enakovreden boj s tekmeci v Konferenčni ligi
Olimpija bo v Konferenčni ligi čez mesec dni najprej gostovala v Heidenheimu, v Stožice pa prihajajo LASK Linz, Larne iz Severne Irske in Cercle Brugge. Za ogled vseh treh domačih tekem je treba odšteti 50 evrov, posamične vstopnice po 20 evrov bodo na voljo le na dan tekme. Poleg Helsinkov in Jagiellonie Bialystok tekmeci vsekakor niso ravno evropski velikani in Olimpija ima lepe možnosti, da se prebije v šestnajstino finala.

"Žreb je bil kar zanimiv. Mislim, da imamo dober žreb in da bomo s tekmeci bili enakovreden boj. Smo samozavestni in motivirani. Videl sem, da je v Bundesligi tudi Heidenheim zmagal s 4:0," je žreb ocenil Sanchez, ki je v igralski karieri neizbrisen pečat pustil pri Deportivu iz La Corune. Na 210 tekmah v La ligi je dosegel 30 zadetkov. V sezoni 1999/00 je izpustil le eno tekmo, ko je Deportivo osvojil naslov španskega prvaka.

Olimpija z odlično predstavo v drugem polčasu napolnila mrežo Mure

Žlogar: Olimpija trenutno igra najboljši nogomet
Mura je doživela tretji poraz, a v Stožicah je bila res popolnoma nemočna. Trener Tonči Žlogar ni bil preveč potrt, saj se zaveda moči Olimpije.

"Čestitam Olimpiji za zasluženo zmago in za uvrstitev v Konferenčno ligo. Odigrali smo dober prvi polčas. Zelo dobro smo zapirali prostore, kjer je Olimpija najbolj nevarna. Pripravljali smo se na njihove podaje v prazen prostor, predvidevali smo, da bodo odigrali take akcije. Pri zaostanku z 0:1 smo imeli lepo priložnost, da bi tekmo obrnili v drugo smer. V zadnjih desetih minutah pa smo popolnoma popustili in prejeli tri zadetke. Olimpiji smo pustili preveč prostora in imeli velike težave. Izgubljali smo in nismo smeli drugače igrati. Zadnjih deset minut je bilo res slabih. Trenutno je Olimpija boljša od Mure, a ne za štiri gole," je povedal nekdanji slovenski reprezentant.

Tonči Žlogar je priznal, da Mura trenutno ni na ravni Olimpije. Foto: ww.alesfevzer.com

"Olimpija trenutno igra najboljši nogomet v ligi. Na vseh tekmah v državnem prvenstvu in v evropskih tekmovanjih pušča tekmecem zelo malo priložnosti. Zavedali smo se, da imajo zelo dobro sredino igrišča. Doffo, Thalisson in Agba so zelo agresivni in odvzamejo ogromno žog. Zelo dobri so v prehodih v napad in fizično močnejši. Poskušali smo igrati na drugačen način, toda imeli smo preveč izgubljenih žog, premalo nam je uspelo zadržati žogo, ki ni dobro zaokrožila. S tem bi si olajšali pritisk. Boljši smo bili šele z vstopom Spiridonovića, ki je dober v igri ena na ena. Lahko nam bo še veliko pomagal," je ocenil 46-letni Žlogar.

"V primerjavi s koncem lanske sezone imamo le dva nova nogometaša, ki pa nista z nami opravila priprav. Še vedno dopolnjujemo kader. Mislim, da igramo bolj kompaktno, imamo pa še precej rezerve," je še dodal Izolan na klopi Sobočanov.