Marcelo je bil v prvem polčasu neustavljiv. Foto: EPA
Angel di Maria je potrdil zmago Reala. Foto: EPA
Marcelo
Igralci obeh ekip so se s posebnimi majicami želeli hitro okrevanje Ericu Abidalu, ki bo moral zaradi tumorja na jetrih na operacijo. Foto: EPA
Fernando Torres
Fernando Torres je vstopil v 68. minuti in znova ni zatresel mreže. Foto: EPA

V zasedbo Joseja Mourinha se je po dveh prvenstvenih tekmah, ki jih je izpustil zaradi poškodbe noge, vrnil Cristiano Ronaldo, ki je igral do 74. minute. Tekmo je brez napak sodil Damir Skomina, pomagali so mu Primož Arhar, Marko Stančin, Matej Jug, Slavko Vinčić in Roberto Ponis.
Lloris reševal Francoze
Gostitelji so začeli odločno. V 4. minuti je Mesut Özil podal do Marcela, ki je dvakrat skušal ukaniti Huga Llorisa, a mu ni uspelo. V 17. minuti je po prostem strelu z leve strani Cristiano Ronaldo poskusil z glavo, a Lloris je bil na mestu. Po dvajsetih minutah se je prebudil tudi Lyon, Aly Cissokho je podal do Cesarja Delgada, ki je streljal z roba kazenskega prostora, Iker Casillas je žogo zadržal.
Marcelo kronal premoč Reala
Real je zasluženo povedel v 37. minuti. Marcelo si je lepo izmenjal dvojno podajo z Ronaldom, nato poslal Dejana Lovrena v prazno in z levico matiral še Llorisa. Vratar Lyona se je z roko še uspel dotakniti žoge, a je vseeno končala v mreži. Štiri minute zatem je Marcelo z leve strani sijajno zaposlil Karima Benzemaja, ki je nevarno streljal z levico, Lloris pa se je zares izkazal. Francoski napadalec je v naslednji akciji z glavo zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju.
Lyon tudi v nadaljevanju nemočen
Tudi na začetku drugega polčasa je bil Real precej boljši. Sergio Ramos je poskusil z glavo, Özil pa je zapretil s prostega strela, obakrat je bil zbran Lloris. V 66. minuti je sijajni Marcelo z dolgo podajo v prazen prostor zaposlil Benzemaja, Cris je bil prepočasen in nekdanji napadalec Lyona je žogo med nogama Llorisa poslal v mrežo. V naslednji minuti je Özil podal do Benzemaja, ki je streljal z roba kazenskega prostora, Lloris je s konicami prstov odbil žogo prek vrat.
Di Maria postavil piko na i
V 72. minuti je imel najlepšo priložnost za Lyon rezervist Gomis, njegov strel z desne strani je Casillas odbil v zrak, Ramos pa je žogo poslal v kot. Vse dvome je razrešil Angel di Maria v 76. minuti, ko je izkoristil podajo Özila in z levico lobal Llorisa.
Mourinho je Ronalda zamenjal z Emmanuelom Adebayorjem, vstopila sta tudi Esteban Granero in Lass Diarra. Lanski junak Miralem Pjanić je prišel v igro v 80. minuti, a tokrat ni bil blizu zadetku.

Miren večer za Chelsea
Drugi dvoboj večera je bil praktično odločen že na prvi tekmi, ko je Chelsea na Danskem premagal Köbenhavn z 2:0. Londončani so le še potrdili četrtfinale z remijem brez golov na Stamford Bridgu.
N'Doye skoraj šokiral Čecha
Angleži so imeli v prvem polčasu pobudo, a njihovi streli niso bili natančni, druge pa je polovil razpoloženi Johan Wiland. V 18. minuti je Didier Drogba s peto podal Ashleyja Cola, ki je žogo podaljšal do Jurija Žirkova. Rus je iz ugodnega položaja meril mimo vrat. Najlepšo priložnost so imeli v prvem delu Danci (imeli so celo več žogo v posesti), s prostega strela s 25 metrov je Dame N'Doye v 26. minuti stresel vratnico. Petr Čech je obstal na črti.

Mikel v prečko
Drugi polčas se je začel z naletom Chelseaja, toda Wiland se še naprej ni pustil premagati. V 51. minuti je John Obi Mikel z glavo zadel prečko. Carlo Ancelotti je v 68. minuti s klopi poklical Fernanda Torresa, ki je vstopil namesto Nicolasa Anelkaja. Španski napadalec je zapretil četrt ure pred koncem, vendar je bil Wiland zbran.
Žreb četrtfinalnih parov bo v petek ob 12.00.