Rodrygo je četrt ure pred koncem poskrbel za preobrat. Foto: EPA

V prvem polčasu na stadionu Santiago Bernabeu ni bilo zadetkov. Rumeni karton je v 32. minuti prejel Kylian Mbappe zaradi ugovarjanja sodniku.

Courtois zelo nespretno posredoval
V 54. minuti je Jofre z leve strani podal pred vrata, kjer je vratar Thibaut Courtois s peto nespretno potisnil žogo v lastno mrežo in poskrbel za nepričakovano vodstvo gostov.

Carvajal hitro izenačil
Le štiri minute zatrem je izenačil Dani Carvajal po podaji Juda Bellinghama z leve strani. V nadaljevanju so gostitelji močno prevladovali. Vinicius Junior, ki je vstopil v 55. minuti namesto Arde Gülerja, je četrtr ure pred koncem z leve strani z zunanjim delom stopala sijajno podal žogo pred vrata, Rodrygo pa jo je s šestih metrov poslal v mrežo.

Jofre se je veselil vodstva Espanyola, ki pa ni trajalo dolgo časa. Foto: EPA

Mbappe najprej v vlogi podajalca, nato pa še strelca
V 78. minuti se je izkazal Mbappe, ki je poskrbel za natančno podajo, v kazenskem prostoru je našel Viniciusa Juniorja, ki je povišal na 3:1.

V 90. minuti se je tudi Mbappe vpisal med strelce. Francoz je bil natančen z bele točke, potem ko je Carlos Romero podrl najstnika Endricka. Gostje so se pritoževali, da je bil prekršek storjen zunaj kazenskega prostora, a je videosodnik potrdil prvotno odločitev glavnega sodnika Joseja Luisa Munuere.

Prva zmaga Valencie
Valencia je ugnala Girono z 2:0 in se veselila prve zmage v tej sezoni. Girona, ki je navduševala v pretekli sezoni La lige, je doživela tri zaporedne poraze, vključno z porazom z 0:1 v Parizu na derbiju v Ligi prvakov v sredo.

Dani Gomez je na Mestalli potrdil prvo zmago Valencie v letošnji sezoni. Foto: EPA

Juanpe je v 56. minuti odbil strel krilnega igralca Valencie Luisa Rioje v lastno mrežo, Dani Gomez pa je z nizkim strelom od daleč podvojil vodstvo dve minuti zatem.

Varovanci Rubena Baraje so se po štirih porazih v prvih petih tekmah povzpeli z dna lestvice.
Zmage se je razveselil vratar Valencie Giorgi Mamardašvili, ki je podpisal pogodbo z Liverpoolom. Na Anfield se bo preselil 1. julija 2025.

"Ta zmaga je zelo pomembna, ker smo začeli zelo slabo, prvih pet tekem je bilo zelo težkih," je dejal gruzijski reprezentant.