Dragan Jelič je v 33. minuti Maribor povedel v vodstvo z 1:0, osem minut pozneje pa je s podobnega položaja zgrešil za 2:0. Foto: Marko Madžarac
Sebastjan Cimerotič
Sebastjan Cimerotič se je po poškodbi vrnil v polnem sijaju. Po dobri tekmi z Nafto je proti Domžalam zadel dvakrat. Foto: MMC RTV SLO
Pavlin odločil derbi v Ljudskem vrtu
Cimerotič poskrbel za preobrat

Srečanje je po dobri igri Kopra odločil Miran Pavlin v 68. minuti. Pet minut po izenačenju se je namreč mariborski vratar Marko Ranilović povsem osmešil, saj je po podaji Brulca že obranjeno žogo spustil iz rok, do nje pa je prišel Gorenjec, ki mu iz neposredne bližine ni bilo težko zadeti.

Jelič Maribor ponesel v vodstvo
Maribor je tekmo začel bolje in imel v prvem polčasu več priložnosti. V 33. minuti je prišel do edinega zadetka, po dolgi podaji na robu kazenskega prostora se je odlično zagradil Tavares, ki pa je žogo prepustil Draganu Jeliču. Ta je Admirja Suhonjiča premagal s strelom po tleh. V 41. minuti je imel Jelič še eno priložnost, a, iz podobnega položaja kot osem minut prej, tokrat ni zadel. Koprčani bi lahko povedli v 28. minuti, ko je po podaji iz kota z enajstih metrov streljal Amir Karič, a je Ranilović lepo branil.

Ranilovićeva napaka za vodstvo Kopra
Pol ure po prvem zadetku Maribora je Koper izenačil. V kazenskem prostoru je priložnost za strel iskal Ivan Sesar, pozneje pa v sredini našel samega nekdanjega člana Maribora Mitjo Brulca, ki je z močni strelom po tleh žogo spravil v gol. Marko Ranilović je slabo posredoval, Brulc pa je prišel do četrtega letošnjega zadetka, s čimer je skupaj z Jeličem prevzel vodstvo na lestvici strelcev.

Odlični Suhonjić v vratih Primorcev
Čeprav so bili gostitelji v drugem polčasu nekoliko slabši od Primorcev, pa so prišli do dveh izjemnih priložnosti, ob katerih se je izkazal 28-letni vratar Kopra Admir Suhonjić. V 61. minuti je obranil nevaren strel Reneja Miheliča z roba kazenskega prostora, 15 minut pozneje pa še poskus Tavaresa z neposredne bližine. V 81. minuti je veliko priložnost za izenačenje zamudil David Bunderla, ki je slabo streljal po tleh.

Olimpijina premoč proti Domžalam
Prvi zadetek na srečanju v Šiški, na katerem je bila izrazito boljša Olimpija, je dosegel Janez Perme, ki je neposredno pred golom pobral odpadlo žogo po strelu Daliborja Stojanovića. Domači vratar Jan Oblak je dobro ubranil prvi strel, pri drugem pa ni imel možnosti. Le deset minut pozneje je bila zgodba drugačna, saj je Olimpija potrdila svojo premoč.

Preobrat v 65. minuti
V 63. minuti je zadel odlični Sebastijan Cimerotič, ki je po protinapadu prejel žogo v kazenski prostor in po tleh premagal vratarja Nejca Vidmarja. Le dve minuti pozneje je številčno občinstvo v spodnji Šiški na noge spravil Davor Škerjanc, ki je dosegel že drugi prvoligaški zadetek zapored. Preigravala sta Senad Tiganj in Cimerotič, ki je tudi podal na drugo stran kazenskega prostora samemu Škerjancu. V 81. minuti je po podaji Željka Filipovića na 3:1 povišal Cimerotič, ki je povlekel v protinapad in namesto podaje na desno streljal proti Vidmarju. Ta je strel obranil, do žoge pa je znova prišel Ljubljančan, ki je bil v drugo uspešen.

Priložnost prvega polčasa v 37. minuti
Zeleno-beli so imeli v prvem polčasu več priložnosti, a so bili nenatančni. V 37. minuti je najlepšo priložnost zapravil Škerjanc, ki je s strelom iz obrata z roba kazenskega prostora odlično ciljal na gol, a zadel le prečko. V 47. minuti je priložnost zapravil tudi Senad Tiganj, ki je bil po podaji Gabriela da Silve nenatančen z glavo.