Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Dviganje uteži - Arhiv

Prvič olimpijsko zlato v skupinskih sestavah ni v evropskih rokah

Medalje 15. dne Prvič olimpijsko zlato v skupinskih sestavah ni v evropskih rokah

10.8.2024

Olimpijski turnir v ritmični gimnastiki v Parizu je zaznamovalo veliko presenečenje. Kitajke so se po napakah tekmic povzpele na olimpijski prestol in domovini prinesle zgodovinsko prvo zlato odličje v tem športu.

Madžarski uspeh v reki Seni; Japonka prva olimpijska prvakinja v breakingu

Medalje 14. dne Madžarski uspeh v reki Seni; Japonka prva olimpijska prvakinja v breakingu

9.8.2024

Madžarska plavalca Kristof Rasovszky in David Betlehem sta poskrbela za zgodovinski dosežek, saj se je prvič zgodilo, da sta bila dva športnika iz iste države na odru za zmagovalce olimpijskih iger v daljinskem plavanju.

Medalje 12. dne Kristen Faulkner slavila še na stezi, Tajka ubranila naslov v najlažji kategoriji tekvondoja

7.8.2024

Filippo Ganna in zlata italijanska četverica iz Tokia sta v ekipnem zasledovanju na velodromu osvojila le bronasto medaljo. V velikem finalu je Avstralija ugnala Veliko Britanijo in se po 20 letih znova veseli olimpijskega naslova v prestižni disciplini.