"Najpomembnejše je to, kaj mi je judo prinesel. Koliko lepih trenutkov, lepih spominov in izkušenj mi je dal ta šport," pravi olimpijska junakinja, judoistka Andreja Leški.

Riner osvojil odločilno točko za novo francosko zlato

Medalje 8. dne Riner osvojil odločilno točko za novo francosko zlato

3.8.2024

Zadnja judoistična preizkušnja na OI 2024 je največ veselja prinesla Francozom. Ti so na mešani ekipni tekmi po zmagi nad Japonsko s 4:3 osvojili zlato. Odločilno točko je osvojil Teddy Riner, nosilec petih zlatih olimpijskih odličij.

Zlato doma Kraljico Andrejo Leški pozdravila tudi Janja Garnbret: Fenomenalno je bilo, ko je utihnila dvorana

2.8.2024

Na Brniku je ob 14.43 pristalo letalo iz Pariza z Andrejo Leški, ki je v torek na olimpijskih igrah osvojila zlato kolajno v judu v kategoriji do 63 kg. Po pozdravih s svojci, prijatelji in drugimi navijači je na letališču sledila novinarska konferenca.

Medalje 7. dne Riner s tretjim zlatom najuspešnejši judoist; zamejska Slovenka Jana Germani peta

2.8.2024

Francoski judoist Teddy Riner, ki je pred enim tednom prižgal olimpijski ogenj, je tretjič postal olimpijski prvak. V finalu je z metom za ipon premagal Južnega Korejca Kim Minjonga.

Policija v Parizu pridržala očeta hrvaške olimpijske prvakinje

Judo Policija v Parizu pridržala očeta hrvaške olimpijske prvakinje

2.8.2024

Očeta hrvaške judoistke Barbare Matić je zaradi suma, da je na olimpijskih igrah na silo poljubil 24-letno prostovoljko, pridržala francoska policija.

Prva slovenska (zlata) medalja bo v Slovenijo prišla v petek ob 15.00

Judo Prva slovenska (zlata) medalja bo v Slovenijo prišla v petek ob 15.00

1.8.2024

Olimpijska prvakinja, judoistka Andreja Leški, se bo v domovino vrnila v petek ob 15.00, ko jo po pristanku na Brniku čaka novinarska konferenca, nato pa sprejemi in objemi domačih, prijateljev in navijačev.

17-letna Kanadčanka podrla olimpijski rekord

Medalje 6. dne 17-letna Kanadčanka podrla olimpijski rekord

1.8.2024

17-letna kanadska plavalka Summer McIntosh je postala olimpijska zmagovalka na 200 metrov delfin. To je že njena tretja medalja v Parizu po zlati na 400 metrov mešano in srebru na 400 metrov prosto.

Andreja Leški

Citat za prebrat Andreja Leški

1.8.2024

Težko mi je gledati, kar malo me boli pri srcu, ko vidim, kako so ljudje neobzirni in ne pomislijo, kakšen pečat pustijo besede, čeprav je samo na internetu. Navijajmo pametno, to je dovolj.

Kategorija do 63 kg povsem v slovenskih barvah

Judo Kategorija do 63 kg povsem v slovenskih barvah

1.8.2024

Japonska, Kitajska in Francija. To so edine države, ki so v zadnjih 20 letih na olimpijskih igrah v judu med ženskami zbrale več medalj kot slovenske borke.

Metka Lobnik izpadla v prvem krogu

Slovenci danes Metka Lobnik izpadla v prvem krogu

31.7.2024

Metka Lobnik je v 1. krogu judoističnega turnirja v kategoriji do 78 kg izgubila proti Loriani Kuki iz Kosova. Na brzicah je razočaranje doživel kajakaš Peter Kauzer.

Kaja Kajzer se začasno umika z družbenih omrežij zaradi negativnih komentarjev

Utrinki Kaja Kajzer se začasno umika z družbenih omrežij zaradi negativnih komentarjev

31.7.2024

Judoistka Kaja Kajzer je po razočaranju na olimpijskih igrah, kjer je izpadla po prvem krogu, sporočila, da začasno ne bo uporabljala družbenih omrežij.

Slovenija v zadnjih 20 letih v sami smetani svetovnega juda

Športni SOS Slovenija v zadnjih 20 letih v sami smetani svetovnega juda

31.7.2024

Urška Žolnir je leta 2004 osvojila prvo medaljo za slovenski judo. Slovenija je od takrat postala zvezda stalnica na olimpijskem judoističnem nebu.

Prva, ki ni zrasla na Lopati pri Marjanu Fabjanu

Zlata Andreja Leški Prva, ki ni zrasla na Lopati pri Marjanu Fabjanu

31.7.2024

Ko smo na začetku stoletja, lahko tudi tisočletja, v Mariboru spremljali evropsko prvenstvo, jih ni bilo veliko v dvorani Tabor, ki bi si upali napovedati smer, na kateri potuje slovenski judo že več kot dve desetletji.

Anka Pogačnik ostala brez četrtfinala

Peti dan Anka Pogačnik ostala brez četrtfinala

30.7.2024

Judoistka Anka Pogačnik je v kategoriji do 70 kilogramov izpadla v drugem krogu in ostala brez četrtfinala. Premagala jo je 22-letna Španka Ai Tsunoda Roustant.

Zlato kolajno v družbi navijačev proslavila tudi z mamo in očetom

Sprejem v Slovenski hiši Zlato kolajno v družbi navijačev proslavila tudi z mamo in očetom

30.7.2024

Zlato judoistko Andrejo Leški so po osvojeni zlati kolajni zvečer pozdravili na sprejemu v Slovenski hiši v Parizu. "Psihološko je bilo najtežje pred in med polfinalno borbo, ko je toliko ljudi navijalo za mojo tekmico," je povedala za TV Slovenija.

Andreja Leški razkrila zlati recept: Neizmerna želja, predanost in samozaupanje

Odzivi šampionke Andreja Leški razkrila zlati recept: Neizmerna želja, predanost in samozaupanje

30.7.2024

Po Urški Žolnir (London 2012) in Tini Trstenjak (Rio de Janeiro 2016) ima Slovenija novo olimpijsko prvakinjo v judu v kategoriji do 63 kg. V Parizu je na olimpijski vrh stopila izjemna Andreja Leški.

Prva medalja za Slovenijo: Andreja Leški z iponom do olimpijskega zlata!

Ustavila je ni niti domača zvezdnica Prva medalja za Slovenijo: Andreja Leški z iponom do olimpijskega zlata!

29.7.2024

Slovenija se veseli prve kolajne na OI v Parizu, judoistka Andreja Leški je osvojila zlato! Veliko delo je opravila že v polfinalu, v finalu kategorije do 63 kilogramov pa je z iponom premagala Mehičanko Prisco Awiti Alcaraz.

Šokirana Kaja Kajzer hitro končala tekmovanje: Nisem videla, da izgubljam

Judo Šokirana Kaja Kajzer hitro končala tekmovanje: Nisem videla, da izgubljam

28.7.2024

Judoistka Kaja Kajzer je na olimpijskih igrah v Parizu v kategoriji do 57 kg nastope končala po prvem dvoboju. Boljša je bila Izraelka Timna Nelson Levi, ki ji je po obdobju neaktivnosti v protinapadu uspelo doseči met za vazari.

Savšek brez presežka v polfinale, čez prvo oviro uspešno tudi Eva Terčelj

1. dan iger Savšek brez presežka v polfinale, čez prvo oviro uspešno tudi Eva Terčelj

27.7.2024

Slovenska judoistka Maruša Štangar je že po prvem dvoboju končala olimpijske nastope. V kvalifikacijah je uspešno nastopil branilec naslova kanuist Benjamin Savšek in se s 14. časom uvrstil v ponedeljkov polfinale. Zanesljiva je bila tudi Eva Terčelj.

Maruša Štangar stavi na sproščenost; prvi primer dopinga v Parizu

Judo Maruša Štangar stavi na sproščenost; prvi primer dopinga v Parizu

26.7.2024

Slovenski judoisti, ki so že tolikokrat razveselili slovenske navijače z medaljami na velikih tekmovanjih, svoje nastope začenjajo v soboto. Maruša Štangar ne bo ena od favoritinj, zato bo šla na tekmo v kategoriji do 48 kilogramov sproščeno.