Kanu CAS zavrnil pritožbo Benjamina Savška

20.8.2024

Mednarodno športno razsodišče (CAS) v Lozani je zavrnilo pritožbo, ki sta jo vložila slovenski kanuist Benjamin Savšek in v imenu Olimpijskega komiteja Slovenije vodja slovenske odprave v Parizu, Uroš Mohorič.

Prvič olimpijsko zlato v skupinskih sestavah ni v evropskih rokah

Medalje 15. dne Prvič olimpijsko zlato v skupinskih sestavah ni v evropskih rokah

10.8.2024

Olimpijski turnir v ritmični gimnastiki v Parizu je zaznamovalo veliko presenečenje. Kitajke so se po napakah tekmic povzpele na olimpijski prestol in domovini prinesle zgodovinsko prvo zlato odličje v tem športu.

Madžarski uspeh v reki Seni; Japonka prva olimpijska prvakinja v breakingu

Medalje 14. dne Madžarski uspeh v reki Seni; Japonka prva olimpijska prvakinja v breakingu

9.8.2024

Madžarska plavalca Kristof Rasovszky in David Betlehem sta poskrbela za zgodovinski dosežek, saj se je prvič zgodilo, da sta bila dva športnika iz iste države na odru za zmagovalce olimpijskih iger v daljinskem plavanju.

Savšek ostal brez polfinala krosa, Noemie Fox z zlatom po poteh slavne sestre

Kajak/Kanu Savšek ostal brez polfinala krosa, Noemie Fox z zlatom po poteh slavne sestre

5.8.2024

V četrtfinalu kajakaškega krosa je Benjamin Savšek v svoji skupini zasedel tretje mesto in ostal brez uvrstitve v polfinale, kamor sta napredovala dva najboljša. Olimpijska zmagovalca sta postala Novozelandec Finn Butcher in Avstralka Noemie Fox.

Kajak/Kanu Eva Terčelj ostala brez boja za visoko uvrstitev, v četrtfinale od Slovencev le Savšek

4.8.2024

Benjamin Savšek se je z drugim mestom v svoji skupini osmine finala uvrstil v ponedeljkov četrtfinale kajakaškega krosa oz. med 16 najboljših. Peter Kauzer je bil v svoji četverici tretji in izpadel. Enako se je zgodilo Evi Terčelj in Evi Alini Hočevar.

Terčelj, Hočevar, Savšek in Kauzer napredovali v nadaljnje tekmovanje

Kajak/Kanu Terčelj, Hočevar, Savšek in Kauzer napredovali v nadaljnje tekmovanje

3.8.2024

Eva Terčelj se je suvereno uvrstila v nedeljske boje kajakaškega krosa. V 1. krogu je bila v svoji skupini druga za najhitrejšo v kvalifikacijah, Francozinjo Camille Prigent, in pred Čehinjo Terezo Fišerovo. Iz vsake skupine sta napredovali po dve.

Kauzer po kazni brez finala:

Kajak/Kanu Kauzer po kazni brez finala: "Iskreno, danes se mi gnusi vse skupaj!"

1.8.2024

Kajakaš Peter Kauzer je v polfinalu slaloma na divjih vodah na olimpijskih igrah v Parizu po pribitku 50 sekund ostal brez možnosti za finale. Osvojil je 18. mesto. Olimpijski zmagovalec je postal Italijan Giovanni de Gennaro.

Kauzer: Vsekakor bodo nekaj pomagale izkušnje, teh pa imam kar veliko

Kajak/Kanu Kauzer: Vsekakor bodo nekaj pomagale izkušnje, teh pa imam kar veliko

31.7.2024

V slalomu na divjih vodah bodo zadnji komplet olimpijskih medalj v Parizu podelili v četrtek. Petič pod petimi krogi slovenske barve brani 40-letni Peter Kauzer.

Zlati dvojček izjemne Jessice Fox, Eva Alina Hočevar deveta

Kajak/Kanu Zlati dvojček izjemne Jessice Fox, Eva Alina Hočevar deveta

31.7.2024

Kanuistka Eva Alina Hočevar je ob olimpijskem debiju v slalomu na divjih vodah zasedla deveto mesto. Zlato kolajno, svojo drugo v Parizu, saj je bila najboljša že v kajaku, je osvojila Jessica Fox.

Peter Kauzer v polfinale s 14. časom; Eržen na deski napredovala na 9. mesto

Kajak/Kanu Peter Kauzer v polfinale s 14. časom; Eržen na deski napredovala na 9. mesto

30.7.2024

Kanuistka Eva Alina Hočevar je uspešno prestala olimpijski krst. V kvalifikacijah slaloma na divjih vodah je zasedla 12. mesto, kajakaš Peter Kauzer pa se je v polfinale uvrstil s 14. kvalifikacijskim časom.

Jelenc: S takšno interpretacijo pravila so sodnikom olajšali delo

Po burnem kanuističnem finalu Jelenc: S takšno interpretacijo pravila so sodnikom olajšali delo

29.7.2024

Kazen, dosojena Benjaminu Savšku za odrivanje vratc v finalu kanuja v Parizu, je sicer v skladu s pravili v zadnjih letih, a glede tega v kajakaškem svetu obstajajo razhajanja, je pojasnil direktor Kajakaške zveze Slovenije Andrej Jelenc.

Savšek po naknadno dosojeni kazni:

Napaka vzela medaljo Savšek po naknadno dosojeni kazni: "Mislim, da se mi je zgodila krivica"

29.7.2024

Kanuist Benjamin Savšek je v Parizu predal olimpijsko krono. V finalu slaloma na divjih vodah je bil zelo hiter, toda prvak iz Tokia si je prislužil 50 kazenskih sekund, s čimer je ostal brez boja za medalje. Na koncu je zasedel 11. mesto.

Eva Terčelj po večji napaki končala na 7. mestu, zamujeni val odnesel kolajno

Slovenski nastopi 2. dne Eva Terčelj po večji napaki končala na 7. mestu, zamujeni val odnesel kolajno

27.7.2024

V finalu kajakašic v slalomu na divjih vodah je Eva Terčelj zasedla 7. mesto, potem ko je po sedmih vratcih napravila večjo napako. Odneslo jo je in s tem je celo izgubila boj za kolajno. Olimpijska zmagovalka je Avstralka Jessica Fox.

Kauzer pred petim olimpijskim nastopom:

Kajak/Kanu Kauzer pred petim olimpijskim nastopom: "V glavi je treba vse razčistiti"

26.7.2024

Peter Kauzer s 40 leti velja za najstarejšega in najizkušenejšega športnika v slovenski olimpijski odpravi v Parizu. V francoski prestolnici bo nastopil že na petih igrah, tokrat si želi odpeljati svojo najboljšo vožnjo.

Savšek:

OI Savšek: "Upravičeno računam na visoko uvrstitev. Zavedam se, da naloga ne bo lahka."

23.7.2024

Benjamin Savšek bo v Parizu branil naslov olimpijskega prvaka v slalomu na divjih vodah. "Na koncu bodo odločale malenkosti, zato se skušam osredotočiti predvsem nase in premagati samega sebe. Upam, da mi bo uspelo," pravi kanuist.