Truls Moregard je v izjemni formi, tudi v finalu ne bo brez možnosti. Foto: EPA

Drugi nosilec Fan je ugnal domačina Felixa Lebruna s 4:0 (11:8, 11:6, 11:7, 11:5). Precej težje je do zmage v drugem polfinalnem nastopu prišel Moregard, ki je Brazilca Huga Calderana premagal s 4:2 (12:10, 16:14, 7:11, 11:7, 10:12, 11:8).

22-letni Moregard je v drugem krogu izločil prvega nosilca olimpijskega turnirja Kitajca Čučina Vanga, v nadaljevanju pa dokazal, da zmaga ni bila naključna. Postal je prvi Šved, ki se mu je uspelo prebiti v finale olimpijskih iger v posamični moški konkurenci po letu 2000, ko je v Sydneyju srebrno medaljo osvojil legendarni Jan-Ove Waldner.

Za 27-letnega Fana je to druga uvrstitev v finale olimpijskega turnirja, z iger pred tremi leti v Tokiu je prinesel srebrno medaljo.

Kitajki upravičili vlogo velikih favoritinj
V soboto bo na sporedu ženski finale. Srečali se bosta prvi nosilki, Kitajki Meng Čen in Jingša Sun.

V polfinalu sta Kitajki brez izgubljenega niza odpravili tekmici. Najprej je Čen premagala Shin Yubin iz Južne Koreje s 4:0 (11:7, 11:6, 11:7, 11:7), nato pa Sun s 4:0 (11:6, 11:8, 11:8, 11:2) Japonko Hino Hajata.

Chen in Sun sta igrali v finalu tudi na OI v Tokiu pred tremi leti, ko je slavila starejša Čen.