Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Plavanje - Arhiv

Madžarski uspeh v reki Seni; Japonka prva olimpijska prvakinja v breakingu

Medalje 14. dne Madžarski uspeh v reki Seni; Japonka prva olimpijska prvakinja v breakingu

9.8.2024

Madžarska plavalca Kristof Rasovszky in David Betlehem sta poskrbela za zgodovinski dosežek, saj se je prvič zgodilo, da sta bila dva športnika iz iste države na odru za zmagovalce olimpijskih iger v daljinskem plavanju.

Kitajca prepričljivo najboljša na 500 m

Medalje 13. dne Kitajca prepričljivo najboljša na 500 m

8.8.2024

Kitajska kanuista na mirnih vodah Liu Hao in Ji Boven sta v dvojcu na 500 metrov osvojila zlato odličje. Srebro je šlo v Italijo, bron pa v Španijo.

Neža Klančar izvrstna šesta: Ne morem verjeti, da mi je uspelo iti še hitreje

Plavanje Neža Klančar izvrstna šesta: Ne morem verjeti, da mi je uspelo iti še hitreje

4.8.2024

Neža Klančar se je na OI v Parizu izkazala tudi v finalu na 50 metrov prosto. Še za pet stotink je izboljšala državni rekord in s časom 24,35 zasedla šesto mesto. V nedeljo je bil v francoski prestolnici sicer zadnji dan plavalnih bojev.

Plavanje "Legendecky" v zgodovino: Legenda z imenom Katie Ledecky

4.8.2024

Teorije zarote o počasnem olimpijskem bazenu so predzadnji tekmovalni dan splavale po vodi. Najprej olimpijski rekord na 50 metrov prosto s Sarah Sjöström v glavni vlogi, nato svetovni rekord na 4x100 metrov mešano štafete ZDA. Vmes pa Katie "Legendecky".

Stotinke na strani Neže Klančar – priplavala si je finale na 50 m prosto

Državni rekord Stotinke na strani Neže Klančar – priplavala si je finale na 50 m prosto

3.8.2024

24-letna plavalka Neža Klančar si je na 50 metrov prosto priplavala nedeljski finale (ob 18.30). V polfinalu je s časom 24,40 postavila nov osebni in državni rekord. Gre za prvi slovenski finale v plavanju po Pekingu 2008.

Leon Marchand prvi Francoz s pokrom zlatih medalj na enih igrah

Plavanje Leon Marchand prvi Francoz s pokrom zlatih medalj na enih igrah

2.8.2024

Leon Marchand je v Parizu osvojil še svojo četrto zlato olimpijsko medaljo. Francoski plavalni junak je bil z olimpijskim rekordom in drugim najhitrejšim časom v zgodovini 1:54,06 najboljši na 200 metrov mešano.

Slovaška plavalka po nastopu v Parizu omedlela

Plavanje Slovaška plavalka po nastopu v Parizu omedlela

2.8.2024

Po uvodnem nastopu na predtekmovanju na 200 metrov mešano je na olimpijskih igrah slovaška plavalka Tamara Potocka omedlela. Zdravniško pomoč je prejela ob bazenu.

Presenečenje, kot ga zna pripraviti samo Sarah Sjöström

Od najstniške senzacije do olimpijske prvakinje Presenečenje, kot ga zna pripraviti samo Sarah Sjöström

2.8.2024

Zmaga Sarah Sjöström na 100 metrov prosto je bila – tako kot je le nekaj ur pred skokom v bazen objavila 'meme' "Surprise, surprise", veliko presenečenje. In hkrati dokaz vzdržljivosti in moči, ki ju uteleša Švedinja.

17-letna Kanadčanka podrla olimpijski rekord

Medalje 6. dne 17-letna Kanadčanka podrla olimpijski rekord

1.8.2024

17-letna kanadska plavalka Summer McIntosh je postala olimpijska zmagovalka na 200 metrov delfin. To je že njena tretja medalja v Parizu po zlati na 400 metrov mešano in srebru na 400 metrov prosto.

Kitajec Pan postavil svetovni rekord na 100 m prosto

Plavanje Kitajec Pan postavil svetovni rekord na 100 m prosto

31.7.2024

Leon Marchand je v napetem finalu na 200 metrov delfin z izjemnim finišem v zadnjih 50 metrih osvojil zlato medaljo. Po dobri uri odmora je z olimpijskim rekordom 2:05,85 priplaval do zlata še na 200 metrov prsno.

Čudežni deček romunskega plavanja z 19 leti spisal zgodovino

Plavanje Čudežni deček romunskega plavanja z 19 leti spisal zgodovino

31.7.2024

19-letni David Popovici se je z zmago na 200 metrov prosto zapisal v zgodovino. Postal je prvi Romun, ki je osvojil olimpijsko zlato v plavanju – pred njim je Romunijo na Olimp postavila Camelia Potec (zlato je osvojila leta 2004 na 200 metrov prosto).

Plavanje Neža Klančar z izenačenim državnim rekordom 14., Kaylee McKeown do tretje zlate medalje

30.7.2024

Plavalka Neža Klančar se je na olimpijskih igrah s 15. časom kvalifikacij na 100 metrov prosto uvrstila v polfinale, v katerem je s 53,96 izenačila državni rekord in v Parizu osvojila končno 14. mesto.

17-letna Summer McIntosh zanesljivo do naslova na 400 mešano

Plavanje 17-letna Summer McIntosh zanesljivo do naslova na 400 mešano

29.7.2024

Avstralka Mollie O'Callaghan je na olimpijskih igrah v Parizu na 200 metrov prosto zmagala z novim olimpijskim rekordom 1:53,27. Ponedeljkovi finalni boji so se sicer začeli z zlato medaljo 17-letne Kanadčanke Summer McIntosh na 400 metrov mešano.

Solze (sreče) in Italijan, ki je razblinil sanje Adamu Peatyju

Plavalna zgodba Solze (sreče) in Italijan, ki je razblinil sanje Adamu Peatyju

29.7.2024

Nicolò Martinenghi bo šel v zgodovino kot olimpijski prvak na 100 metrov prsno in kot 24-letni Italijan, ki je prekrižal načrte Adamu Peatyju, da bi kot drugi po Michaelu Phelpsu zmagal v isti disciplini na treh zaporednih igrah.

Lani dobil boj z depresijo, letos v boju za novo olimpijsko zlato

Plavanje Lani dobil boj z depresijo, letos v boju za novo olimpijsko zlato

28.7.2024

Britanski plavalec Adam Peaty je sproščeno pripotoval v Pariz in se v soboto s prvim časom polfinala 58,86 prebil v nedeljski finale na 100 metrov prsno. Zvečer bo ob 21.44 poskušal osvojiti svoje tretje zaporedno zlato v tej disciplini.

Slovenska ženska plavalna štafeta ostala brez finala

Plavanje Slovenska ženska plavalna štafeta ostala brez finala

27.7.2024

Slovenski štafeti v 4 x 100 m prosto v sestavi Katja Fain, Neža Klančar, Janja Šegel in Tjaša Pintar se ni uspelo uvrstiti v veliki finale, potem ko je v svoji skupini zasedla zadnje, 8. mesto.

Prvo pariško zlato na Kitajsko; Märtens prekinil 36-letno nemško sušo v bazenu

Medalje prvega dne Prvo pariško zlato na Kitajsko; Märtens prekinil 36-letno nemško sušo v bazenu

27.7.2024

Na olimpijskih igrah so prvi dan podelili 13 kompletov medalj. Eden od vrhuncev sobote so bili plavalni boji, na 400 metrov prosto sta zmagala Nemec Lucas Märtens in Avstralka Ariarne Titmus, štafeti 4 x 100 pa so dobili Američani oziroma Avstralke.

Štafeta lahko podre tudi slovenski rekord

Plavanje Štafeta lahko podre tudi slovenski rekord

26.7.2024

V soboto bodo na igrah v Parizu nastopili tudi plavalci. Slovenke bodo nastopile v štafeti 4 x 100 m prosto, članica ekipe Katja Fain je navdušena nad olimpijsko vasjo, dobre volje pa je tudi zaradi manjše globine bazena.

Slovenke na 4 x 100 metrov mešano sedme

EP v plavanju Slovenke na 4 x 100 metrov mešano sedme

23.6.2024

Plavalke Janja Šegel, Tina Čelik, Hana Sekuti in Tjaša Pintar so v finalu 4 x 100 metrov mešano s časom 4:08,85 osvojile sedmo mesto. Zmagala je poljska štafeta, druga je bila madžarska, tretja pa danska.