Joan Capdevila je odločil obračun z Realom. Foto: EPA
Iker Casillas
Iker Casillas je napravil eno izmed redkih napak. Foto: EPA
Barcelona, navijačice
Po porazu Reala so ulice Barcelone preplavile množice katalonskih navijačev, ki so se zgrinjali k vodnjaku Canaletas, kjer privrženci Barce tradicionalno proslavljajo osvojene lovorike. Foto: EPA
Pasillo pred tekmo Mallorca - Barcelona
Pred tekmo Mallorca - Barcelona so gostitelji Kataloncem pripravili špalir oz. pasillo. Foto: EPA
Barca ima že dve lovoriki

Madridčani tako s tekmo več dva kroga pred koncem za Katalonci zaostajajo 8 točk. Strelski večer na Madrigalu je odprl Robert Pires, ki je bil v 17. minuti v sredini kazenskega prostora najvišji v skoku. Žogo je po podaji Ariela Ibagaze z glavo poslal za hrbet Ikerja Casillasa. Real se je vrnil v igro v prvi minuti nadaljevanja, ko je Rafael van der Vaart zaključil akcijo Torresa in Gonzala Higuaina.

Cani je v 62. minuti poskrbel za novo vodstvo 'rumene podmornice'. V dramatični končnici je Higuain najprej izenačil iz nedovoljenega položaja, nato pa je zmago domačim priboril Joan Capdevila, ki je izkoristil veliko napako Casillasa. Ta je preslabo presodil predložek s kota in žogo izpustil z rok, tako da jo je Capdevila le potisnil v mrežo. Pomembna zmaga podmorničarjev v boju za Ligo prvakov, hkrati pa slavje Barcelone po sredinem v kraljevem pokalu, že drugo v treh dneh.

Čestital trenerju, nato celotnemu moštvu
"Prva oseba, kateri sem čestital je bil trener Pep Guardiola, nato pa sem poslal sporočila celotnemu moštvu," je presrečni predsednik Barcelone Joan Laporta izdal prva dejanja po osvojitvi španskega naslova. "Za seboj imajo veličastno sezono, eno najboljših v zgodovini Barcelone. Prepričan sem, da zmorejo doseči še več, na primer, izboljšati ligaški rekord 107 doseženih golov," nove dosežke napoveduje Laporta; Barca je v La Ligi dozdaj zabila 104 gole.

Dan po slavju so Katalonci s številnimi rezervisti klonili na Mallorci. Gostitelji so bili boljši z 2:1. Edini gol za Barco je dosegel Samuel Eto'o, ki je v sodnikovem podaljšku z bele točke zadel vratnico.