Viktorija Azarenka je letos že slavila v Brisbanu in Memphisu. Foto: EPA
Serena Williams
Serena Williams ostaja na vrhu lestvice WTA. Foto: EPA

Prva igralka sveta je imela resda nemalo težav s poškodbo, saj je imela levo stegno tesno povezano, njeno gibanje pa je bilo občutno počasnejše. V prvem polčasu je mlajša od sester Williams še vodila s 3:2, nato pa je do konca tekme osvojila vsega eno igro! 19-letna Belorusinja je po uri in 12 minutah v tretjem dvoboju prvič ugnala Sereno Williams.

Za Viktorijo Azarenko je začetek leta res sijajen, saj je osvojila že tretji turnir, v Miamiju je sploh prvič zmagala na turnirju serije Tier 1.

Serena ostala brez šestega naslova
"Nočem se opravičevati, v tem trenutku želim samo čestitati Viktoriji, saj je igrala skoraj popolno," je bila po porazu kratka Serena Williams, ki je tako ostala brez rekordnega šestega naslova v Miamiju.

V ponedeljek bo že na osmem mestu
"V primerjavi z lanskim letom sem napredovala v skoraj vseh elementih igre. Razlika pa je tudi v samem pristopu, saj zdaj verjamem, da lahko osvojim tako velike turnirje," je navdušeno pripovedovala najstnica, ki bo na ponedeljkovi lestvici WTA napredovala na osmo mesto.