Novak Đoković je po zmagi v solzah zapustil osrednje igrišče. Celoten dvoboj je mislil na pokojnega dedka. Foto: EPA

25-letni Španec je Mihaila Kukuškina odpravil s 6:1 in 6:1. Na pesku ga bo tudi v letošnji sezoni zelo težko premagati. "Rafa" je izkoristil pet izmed šestih brejk priložnosti, Kazahstanec pa si ni priigral niti ene. Dvoboj je trajal točno eno uro, razmerje v osvojenih točkah je bilo kar 56:22.

Prvi igralec sveta Novak Đoković je proti Ukrajincu Aleksandru Dolgopolovu izgubil uvodni niz. "Nole" je v nadaljevanju obrnil rezultat v svojo korist. Pri izidu 1:1 v odločilnem nizu je bil obračun prekinjen zaradi dežja. Dvoboj je bil zanj še posebej težak, saj je dopoldne umrl njegov dedek Vladimir. Za novico je izvedel na treningu in v solzah zapustil igrišče (video). V petek se bo v četrtfinalu srečal z Robinom Haasejem.

V četrtfinale sta se uvrstila tudi tretji in četrti nosilec, Britanec Andy Murray in Francoz Jo-Wilfried Tsonga.