Nikolaj Davidenko je dosegel eno najbolj sladkih zmag v karieri. Foto: EPA
Navijači Rogerja Federerja
Navijači Rogerja Federerja so glasno spodbujali svojega ljubljenca v Areni O2. Foto: EPA
Juan Martin del Potro
Juan Martin del Potro je septembra zmagal na OP-ju ZDA, v nedeljo pa ima priložnost za novo veliko lovoriko. Foto: EPA

V uvodnem nizu je Davidenko kar trikrat vzel servis Švicarju, ki je delal preveč neizsiljenih napak. V drugem nizu se je 15-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam zbral, serviral je tri ase in ni dopustil niti ene priložnosti za brejk.

V odločilnem nizu sta oba zadržala servis, v deseti igri je Davidenko na svoj servis zaostajal z 0/30 in Federer je potreboval le še dve točki za preboj v finale. Rus se je rešil, v enajsti igri pa mu je uspel ključni odvzem servisa. V zadnji igri je Davidenko povedel s 30/0, nato oddal tri točke in Roger je imel celo priložnost za izhod v podaljšano igro. Z odličnimi servisi se je sedmi igralec sveta rešil in se veselil velike zmage.

Federer se bo najbolj spominjal zmage v Parizu
"Treba je gledati na stvar s pozitivne strani, imel sem sijajno sezono. Treba je vedeti, da je konkurenca vsako leto močnejša, zato je biti na vrhu lestvice ATP ob konca leta velik dosežek. Najlepši spomini so vezani na zmagi v Parizu in Wimbledonu, na Roland Garrosu mi je uspelo veliko dvobojev preobrniti iz izgubljenega položaja, tega res ne bom nikoli ne pozabil," je bil kljub porazu dobre volje Roger.

Federer je serviral osem asov, Davidenko pa štiri. Rus je imel prednost v osvojenih točkah (86:81). Dvoboj pred 17.500 gledalci v razprodani Areni O2 je trajal uro in 55 minut.

18 asov ni pomagalo Söderlingu
V večernem polfinalu je Juan Martin del Potro s 6:7, 6:3 in 7:6 ugnal Robina Söderlinga. Dvoboj je trajal dve uri in 11 minut. Oba tekmeca sta odlično servirala, Šved je dosegel 18 asov, Argentinec pa 13. Finale bo v nedeljo ob 15.30.