Juan Martin del Potro je Nadalu na najlepši način vrnil za poraz, star dva tedna, v Indian Wellsu v isti fazi tekmovanja. Foto: EPA
Rafael Nadal
Rafael Nadal je odigral daleč najboljši začetek sezone, ki jo je kronal z zmagama v Melbournu in Indian Wellsu. Zdaj prihaja njegov najljubši del sezone, ko se karavana seli na pesek. Foto: EPA
Serena Williams
Razmerje v točkah je bilo na koncu 82:81 za Sereno Williams. Foto: EPA
Federer nerešljiva ugnaka za Roddicka

Del Potro in Nadal sta se srečala petič, po natanko treh urah pa je zmagal Argentinec s 6:4, 3:6 in 7:6 (3) in se s tem uvrstil v sploh prvi polfinale turnirjev serije masters (danes serije 1000).

Prvi niz je bil odločen v 9. igri, ko je Del Potru uspel edini brejk v tem nizu. V drugem nizu je 20-letni Argentinec hitro odvzel servis, a se je Nadal vrnil in z dvema brejkoma odločitev prenesel v tretji niz.

Nadal že vodil z dvema brejkoma prednosti
Na začetku tega je kazalo, da bo vsega hitro konec, saj je prvi igralec sveta z dvema brejkoma povedel že s 3:0, a Del Potro je na krilih glasnih navijačev, ki so v skoraj nogometnem ozračju povsem stali na njegovi strani, vrnil z enako mero in dobil naslednje štiri igre. Pri vodstvu s 6:5 je imel na Nadalov servis tri žogice za zmago, a se je Nadal rešil. V podaljšani igri je bilo izenačeno do 3:2 za Nadala (ki je to točko dobil z obilico sreče), nato je vse preostale točke dobil Del Potro. Razmerje v točkah je bilo sicer 101:99 za Nadala.

Nadal kar ni mogel verjeti
"Navijači so več kot očitno zadovoljeni, a dvoboj je bil zame izjemno slab. Celo tekmo sem igral zelo slabo, v zadnjem nizu po vodstvu s 3:0 pa pravzaprav obupno. Zmago sem imel v rokah," kar ni mogel verjeti Nadal. Del Potro se bo v polfinalu pomeril z Andyjem Murrayjem, ki je s 6:1 in 6:2 odpihnil Fernanda Verdasca.

Izid v zmagah zdaj 10:10
V ženskem delu turnirja sta bila odigrana oba polfinala. V sestrskem obračunu je Serena ugnala starejšo Venus s 6:4, 3:6 in 6:3. V prvem nizu je Serena povedla s 4:1, Venus je brejk izničila in znižala na 4:5, a nato spet izgubila servis. V drugem nizu je tempo ves čas diktirala Venus. V zadnjem je bila prednost neprestano na strani Serene, ki je po uri in 55 minutah igre medsebojni izid v zmagah izenačila na 10:10.

Azarenka navdušuje naprej
V finale se je uvrstila še Viktorija Azarenka, ki je s 6:3, 2:6 in 7:5 izločila Svetlano Kuznecovo. 19-letna Belorusinja, ki sicer prebiva v ZDA, je eno od odkritij sezone, saj je letos že slavila v Brisbanu in Memphisu, v Indian Wellsu pa se je prebila do polfinala.