Robin Söderling je odlično izkoristil ponujeno priložnost po odpovedi Andyja Roddicka. Foto: EPA
Söderling presenetil Nadala

Šved je v O2 Areni v Londonu prevladoval s sijajnim forhendom, v obeh nizih mu je odločilni brejk uspel v deseti igri. Söderling se je na zaključni turnir uvrstil po odpovedi Andyja Roddicka zaradi poškodbe. V prvem nizu je izkoristil obe priložnosti za brejk, v drugem pa dve izmed petih.

"Nole" in Davidenko po maratonu izmenjala majici
V večernem dvoboju skupine B je Novak Djoković po pravem trileju s 3:6, 6:4 in 7:5premagal Nikolaja Davidenka. Rus je v prvem nizu dvakrat odvzel servis "Noletu", ki se je pobral šele v deveti igri drugega niza. Srb je v zadnjem nizu hitro povedel z 2:0, a je letošnji zmagovalec turnirja v Umagu uspel izenačiti na 5:5, potem pa je Djoković v enajsti igri brez izgubljene točke še enkrat odvzel servis Rusu. Po koncu dvoboja, ki je trajal dve uri in 46 minut, sta se oba tekmeca objela in izmenjala prepoteni majici, razprodana dvorana O2 pa je bila na nogah.