Julija Putinceva je izjemno zagrizena tenisačica. Velikokrat se jezi na trenerja, meče loparje in na različne načine sprošča energijo, ko ne gre vse po načrtu. Tokrat je bila zelo mirna in zbrana, uživala je v izjemni kulisi na polnem osrednjem igrišču. Foto: EPA

Poljakinja, ki je osvojila že pet turnirjev za grand slam, se na travnati podlagi ne znajde. Še nikoli ni igrala v polfinalu na Church Roadu. 35. igralka sveta Putinceva je v drugem in tretjem nizu navdušila. Štirikrat je odvzela servis prvi nosilki in se veselila odmevne zmage po uri in 59 minutah.

Prvi niz gladko pripadel Poljakinji
Začetek obračuna ni prav nič kazal na presenečenje. Swiatek je brez oddane točke v šesti igri odvzela servis Kazahstanki. Nekaj težav je imela le v deveti igri, ko je rešila tri priložnosti za brejk in nato osvojila prvi niz.

Putinceva ujela pravi ritem
V drugem nizu je Putinceva zaigrala precej agresivneje. Odlično je vračala servise in prevladovala tudi v daljših izmenjavah z osnovne črte. Nanizala je štiri igre, povedla s 5:1 in izenačila na 1:1 v nizih.

Iga Swiatek se je lani prebila v četrtfinale Wimbledona, letos pa se ji ni uspelo uvrstiti v drugi teden. Vse misli bo zdaj usmerila k olimpijskim igram, na igriščih Rolanda Garrosa bo glavna favoritinja za zlato medaljo. Foto: EPA

Prva igralka sveta nemočna v odločilnem nizu
Poljakinja je vzela odmor po koncu drugega niza, odšla je v garderobo in skušala zbrati misli. Ko se je vrnila na osrednje igrišče, je bila še bolj raztresena. Putinceva je ekspresno povedla s 4:0, oddala je le tri točke. Servis je deloval brezhibno, Poljakinja si ni priigrala nobene priložnosti za brejk. Putinceva je unovčila tretjo zaključno žogo za najbolj odmevno zmago kariere.

"Počutim se odlično. Skušala sem s hitro igro odvzeti čas Igi. Na travnati podlagi sem že premagala prvo igralko sveta, uspelo mi je proti Osaki. Vedela sem, da imam priložnost pred začetkom dvoboja. Ko sem izgubila prvi niz, so me gledalci dvignili. Energija na osrednjem igrišču je bila naelektrena in gledalci so me podžgali, da iztisnem maksimum," je bila nasmejana Putinceva.

V osmini finala jo v ponedeljek čaka Latvijka Jelena Ostapenko, ki je bila boljša od Američanke Bernarde Pera s 6:1 in 6:3.

Travnata podlaga ostaja zakleta za Igo Swiatek

Đoković stopnjuje formo, ima pa še veliko rezerve
Sedemkratni zmagovalec Wimbledona Đoković se je uvrstil v osmino finala po treh urah in petih minutah. Lanski zmagovalec turnirja v Umagu Alexei Popyrin se je znova izkazal za zelo neugodnega tekmeca.

37-letni Đoković se je veselil 95. zmage na Church Roadu, deset zmag več ima že upokojeni Roger Federer. Foto: EPA

24-letni Avstralec je v uvodnem nizu sijajno serviral, v sedmi igri pa je odvzel servis Srbu. Đoković se je zbral v drugem nizu, ko mu je edini brejk uspel v četrti igri. V tretjem nizu je Popyrin izgubil začetni udarec že v prvi igri.

Najbolj izenačen je bil četrti niz. Popyrin se je v enajsti igri rešil po 0/40. Odločala je podaljšana igra, ki pa jo je dobil Beograjčan s 7:3.

"Zavedal sem se, da bo Popyrin zelo neugoden tekmec. Že v Melbournu januarja mi je povzročal težave. Ima odličen servis in forhend. V prvem nizu je bil boljši tekmec, v drugem in tretjem nizu sem zaigral bolje, nato pa je bil četrti niz popolnoma izenačen. Lahko bi igrala tudi peti niz. Mislim, da sem zelo zbran v ključnih trenutkih. Vsak dvoboj sem v boljši formi. Počutim se precej bolje kot na začetku turnirja. Veselim se že drugega tedna," je poudaril Đoković.

Lanski finalist Wimbledona se je na začetku junija poškodoval na Rolanda Garrosu in se takoj odločil za operacijo meniskusa v desnem kolenu. Prvotno se je želel v igralni ritem vrniti do olimpijskih iger v francoski prestolnici, a vrnitev mu je uspela še nekoliko prej.

Alexander Zverev še vedno lovi prvo zmago na turnirjih velike četverice. Foto: EPA

V ponedeljek ga v osmini finala čaka Holger Rune. Danec se je na igrišču številka ena potil tri ure. Z 1:6, 6:7, 6:4, 7:6 in 6:1 je premagal Francoza Quentina Halysa.

Zverev najbolj nervozen, ko je videl Guardiolo v kraljevi loži
Alexander Zverev se je brez izgubljenega niza uvrstil v osmino finala Wimbledona. V 3. krogu je izločil ljubljenca občinstva Camerona Norrieja s 6:4, 6:4 in 7:6.

Nemec, ki je izgubil finale Rolanda Garrosa proti Carlosu Alcarazu po napetih petih nizih, je odlično serviral. Zadel je 15 asov. 28-letni Norrie je pred dvema letoma igral v polfinalu Wimbledona in tudi tokrat se je izkazal za žilavega tekmeca. Obračun je trajal dve uri in 31 minut.

Pep Guardiola je bil poseben gost v kraljevi loži. Po koncu dvoboja je odšel po stopnicah navzdol proti vhodu na osrednje igrišče in pozdravil Zvereva. Foto: EPA

V prvem nizu je Britanec izgubil servis v sedmi, v drugem pa v deveti igri. Najbolj napeto je bilo v tretjem nizu, ko se je Zverev v deveti igri rešil po 15/40. Odločala je podaljšana igra, kjer je Norrie povedel s 4:1 in imel pet priložnosti za znižanje na 1:2 v nizih (7:6, 9:8, 11:10, 13:12 in 15:14). Zverev se je vedno rešil z močnimi servisi in izkoristil šesto zaključno žogo, maratonski tajbrejk je dobil s 17:15.

"Norrie je že igral v polfinalu Wimbledona, zato sem se zavedal, da bo to naporen obračun. Osrednje igrišče je vedno nekaj posebnega, veliko slavnih osebnosti se je danes zbralo v kraljevi loži. Najbolj nervozen sem bil, ko sem videl Pepa Guardiolo. Bayern potrebuje trenerja. Če imaš kaj časa, lahko treniraš tudi mene," je bil po koncu dvoboja sproščen Zverev, ki je navijač Bayerna. Očitno je pozabil, da je prav Guardiola predlagal Vincenta Kompanyja za trenerja Bayerna. Mesto na klopi bavarskega velikana torej ni več prosto.