Roger Federer ima priložnost, da že petič zmaga na turnirju v Baslu. Foto: Reuters
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis je v prvem nizu prestrašil Đokovića, toda v nadaljevanju se je razmerje moči spremenilo. Foto: EPA

Že v uvodni igri je Baghdatis tekmecu odvzel servis in niz po še enem brejku in ob šestih asih zanesljivo dobil. Đoković je nato pokazal pravi obraz in predvsem izboljšal servis. V drugem nizu je izkoristil obe žogi za brejk, v tretjem pa je bil dovolj en odvzem servisa.

Po uri in 39 minutah je prvi igralec sveta izkoristil prvo zaključno žogo in napredoval v polfinale, kjer se bo pomeril z Japoncem Kejem Nišikorijem, ki je v treh nizih izločil srečnega poraženca kvalifikacij, Kazahstanca Mihaila Kukuškina.

Federer zanesljivo v polfinale
Drugi polfinalni par bo po meri domačih gledalcev: Federer - Wawrinka. Roger Federer, štirikratni zmagovalec turnirja v Baslu, je s 6:3 in 6:2 premagal Andyja Roddicka. Dvoboj je trajal le dobro uro. V prvem nizu je Švicarju uspel brejk v osmi igri, v drugem nizu pa je Američanu odvzel dva servisa. Roddick, ki je osvojil le 36 odstotkov točk na prvi servis, si ni priigral niti ene brejk priložnosti. Federerjeva premoč se kaže tudi v številu osvojenih točk (55:34).