Federer si je pošteno oddahnil, ko je premagal Simona, ki je eden redkih tenisačev s pozitivno bilanco proti "FedExu". Foto: Reuters
Djokovića v tretjem krogu čaka dober prijatelj Viktor Troicki. Foto: Reuters
Med dvobojem Djoković-Dodig so razgrete navijače mirili varnostniki. Foto: Reuters
Janko Tipsarević je odločilni četrti niz izgubil po 72 minutah. Foto: EPA
Nicolas Almagro
Pet nizov je potreboval tudi Nicolas Almagro. Foto: EPA
Venus Williams
Starejša od sester Williams, ki ni igrala vse od polfinala na minulem OP ZDA pred štirimi meseci, je imela precej težav s poškodbami. Tridesetletnica je lani zaigrala le na devetih turnirjih in skupno odigrala zgolj 45 dvobojev. Foto: EPA
Federer se je namučil z neugodnim Simonom

Švicar, ki je izgubil oba dozdajšnja dvoboja s Francozom (leta 2008 v Torontu in na zaključnem turnirju v Šanghaju), je po treh urah in 14 minutah slavil s 6:2, 6:3, 4:6, 4:6 in 6:3 ter izenačil rekord Stefana Edberga največ zmag na turnirju (56) v odprti dobi. Branilec naslova "tam spodaj" je po 68 minutah vodil že 2:0 v nizih, nato pa je nepostavljeni Simon izenačil, Federer pa je začel delati neizsiljene napake, ki jih je do konca zbral 53. Opazno napeti drugi nosilec je v odločilnem nizu poslal forhend na črto in nasprotniku odvzel servis za 4:2, preden je ob svoji tretji zaključni žogici za zmago z asom odločil dvoboj.

Švicar priznal, da je imel srečo
"Upam, da ne bova več igrala drug proti drugemu. Dva niza sem bil pod velikim stresom, upal sem, da v petem ne bo igral tako dobro, da se bo utrudil. Imel sem srečo. Vesel sem, da sem zmagal in da sem še na turnirju," je povedal šestnajstkratni zmagovalec velikih turnirjev.

Djoković zadovoljen z igro v zadnjih dveh nizih
Tretji nosilec Novak Djoković se je moral pošteno potruditi proti Hrvatu Ivanu Dodigu, ki je dobil drugi niz v podaljšani igri, a je Srbu nato uspel odvzem servisa tekmecu v naslednji igri, nato pa je dobil še naslednjih sedem ter po treh urah in 21 minutah s 7:5, 6:7 (8), 6:0 in 6:2 slavil zmago, s katero si je v 3. krogu pripravil srbski dvoboj proti Viktorju Troickemu.

"Pozitivna stvar dvoboja je, da sem bil izzvan, potisnjen na rob v prvih dveh nizih in na igrišču preživel tri ure in pol. Fizično nisem utrujen. V prvih dveh nizih nisem bil zadovoljen s svojo igro, ki pa je bila v tretjem in četrtem nizu dobra," je povedal zmagovalec turnirja leta 2008.

Tretji krog si je priigral tudi 12. nosilec Francoz Gael Monfils, ki je bil boljši od Portugalca Frederica Gila (6:4, 6:3, 1:6, 6:2).

Tipsarević po zapravljenih priložnostih povsem popustil
je v 2. krogu teniškega turnirja v Melbournu proti Fernandu Verdascu v 4. nizu dvakrat serviral za zmago, imel tri žogice za zmago, a nato povsem "razpadel" in peti niz izgubil s 6:0. Srb je v četrtem nizu vodil s 5:4 in 6:5. Posebej šokantna je bila 12. igra, v kateri je tehtnica prehajala z ene na drugo stran - Tipsarević je zapravil tri zaključne žoge, na tretjo žogico za brejk pa je naredil dvojno napako. Verdasco je padec v njegovi formi in koncentraciji kaznoval, saj je podaljšano igro dobil s 7:0, v zadnjem nizu pa v 26 minutah zavezal kravato. Končni izid je bil 2:6, 4:7, 6:4, 7:6 in 6:0 za Španca.

Venus v bolečinah slavila po maratonu
Tretji dan na prvem turnirju za grand slam v sezoni ni bilo večjih presenečenj, od nosilcev so se poslovili Mardy Fish, Juan Monaco, Marion Bartoli, Yanina Wickmayer, Kaia Kanepi in Cvetana Pironkova. Veliko dela je imela Venus Williams, ki je po treh urah in eni minuti premagala Čehinjo Sandro Zahlavovo s 6:7, 6:0 in 6:4. Američanka si je ob koncu prvega niza poškodovala mišico, a vseeno vztrajala in zmagala.

Polona Hercog hitro izpadla tudi v dvoje
Dvoboje v Avstraliji je hitro končala Polona Hercog. V ponedeljek je izgubila v 1. krogu posameznic, zdaj pa je s Hrvatico Petro Martić izpadla v konkurenci dvojic. S 6:3 in 7:6 je bila boljša ameriška naveza Raquel Kops Jones in Abigail Spears.