Roger Federer bi z zmago v Melbournu izenačil rekord Peta Samprasa po osvojenih turnirjih za grand slam. Foto: EPA
Jen Hsun Lu je šokiral Davida Nalbandiana. Foto: EPA
Novak Djoković se bo v 3. krogu pomeril z ameriškim kvalifikantom Amerjem Delicem, ki je po maratonu izločil Francoza Paula Henrieja Mathieuja. Foto: EPA
Dokićeva in Lu presenetila

Presenečenje turnirja je pripravil Jen Hsun Lu iz Tajvana, ki je s 6:4, 5:7, 4:6, 6:4, 6:2 ugnal 10. nosilca, Argentinca Davida Nalbandiana. 25-letnik, 61. z lestvice ATP, se pred tem na turnirjih za grand slam še nikoli ni uvrstil v 3. krog.

Ponovitev epskega polfinala
Federer
, ki naskakuje 14. grand slam lovoriko, je s 6:2, 6:3, 6:1 odpravil Rusa Jevgenija Koroljeva. Zdaj ga čaka obračun z Maratom Safinom, ki prav tako ni imel težjega dela s Špancem Garico Lopezom (7:5, 6:2, 6:2). To bo ponovitev epskega polfinala Melbourna izpred štirih let, ko je Rus spravil Švicarja na kolena v petih nizih in pozneje osvojil turnir.

"Ob meni, Rafi in Rogerju Murray ne more biti favorit"
Branilec naslova Djoković je s 7:5, 6:1, 6:3 odpravil Francoza Jeremyja Chardyja in na novinarski konferenci povedal svoje mnenje o favoritih. Pred turnirjem je za glavnega kandidata za naslov veljal Andy Murray, ki je letos že odpravil Nadala in Federerja ter osvojil naslov v Dohi. "Naredil je veliko v zadnjih nekaj mesecih, je zelo nadarjen igralec in lahko pričakujemo, da bo v prihodnosti osvojil turnir za grand slam ... Toda on ne more biti favorit turnirja v Melbournu ob Rogerju, Rafi in meni," je jasno povedal "Nole".

Müller postavil Tomica na trdna tla
V večernem dvoboju je Gilles Müller iz Luksemburga s 3:6, 6:1, 6:4, 6:2 premagal avstralskega najstnika Bernarda Tomica, ki velja za največji up avstralskega tenisa. Komaj 16-letni Tomic je z zmago v prvem krogu postal najmlajši zmagovalec v zgodovini Melbourna.

Dokiceva tudi čez drugo oviro
V ženskem delu je izpadla le ena noislka. Sanjski povratek nadaljuje Jelena Dokic, ki je s 6:4, 6:7, 6:3 ugnala 17. nosilko, Rusinjo Ano Čakvetadze. Jankovićevo je namučila 110. z lestvice WTA, Belgijka Kirsten Flipkens. Po dveh napetih nizih je bilo 7:5, 6:4. Ivanovićeva z igro spet ni navdušila, kljub temu pa brez večjih težav s 6:3, 6:2 premagala Italijanko Alberto Brianti.