Anabel Medina Garrigues je letos v finalu Strasbourga premagala Katarino Srebotnik, zdaj ima priložnost, da osvoji še turnir v Sloveniji. Foto: EPA
Julia Görges
Julia Görges je v 2. krogu izločila Katarino Srebotnik. Foto: EPA

Španka je za zmago potrebovala 2 uri in 12 minut. Začela je silovito, saj je že v prvi igri uspela servis nasprotnici, kar je ponovila še v 9. igri in uvodni niz dobila po 30 minutah. Razmerje pri neizisljenih napakah je bilo kar 16:4 v "škodo" 19-letne Nemke.

Görgesova, ki je v 2. krogu izločila Katarino Srebotnik, je v nadaljevanju močno dvignila igro. Dvoboj je bil izenačen do 2:2, nato je Nemka dobila štiri zaporedne igre in odločitev o zmagovalki prestavila na tretji niz. V odločilnem nizu sta si igralki hitro izmenjali brejka. V deseti igri je bila Görgesova očitno pred veliko težo pritiska, tako na svojo igro ni osvojila niti točke in s tem zamudila priložnost, da zaigra v svojem prvem finalu na turnirjih serije WTA.

V drugem polfinalu je Italijanka Sara Errani po včerajšnji zmagi nad Marijo Kirilenko (prva nosilka) šokirala še eno favoritko, Carolino Wozniacki. Danka je klonila s 6:4 in 6:4.